Trzech nastolatków odpowie za przestępstwa narkotykowe
access_time 2023-03-20 09:22:00
Szczucińscy policjanci zatrzymali nastolatków podejrzanych o przestępstwa narkotykowe. Jednemu z nich funkcjonariusze udowodnili udzielanie środków odurzających rówieśnikom, a pozostałym dwóm posiadanie narkotyków.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Szczucinie zdobyli informację, z której wynikało, że 15-latek z terenu gminy Mędrzechów może posiadać narkotyki. Mundurowi zajęli się sprawą, ustalili miejsce zamieszkania podejrzanego i niezwłocznie się tam udali.

- Podczas czynności wykonywanych w obecności opiekunów prawnych 15-latka, przeszukali pomieszczenia mieszkalne zajmowane przez nieletniego i znaleźli woreczek strunowy wraz z zawartością białego proszku, która została zbadana przez funkcjonariuszy narkotesterem - relacjonuje asp. Ewelina Fiszbain, rzecznik prasowy dąbrowskiej policji.

W dalszej części śledztwa policjanci dotarli do 17-letniego mieszkańca gminy Szczucin. Przeszukali zamieszkiwaną przez niego posesję i w jednym z pomieszczeń ujawnili słoik z zawartością suszu marihuany. Następnie znów udali się na teren gminy Mędrzechów, gdzie zatrzymali 17-latka podejrzanego o udzielanie środków odurzających swoim rówieśnikom.

Cała trójka stanie przed sądem. Policja przypomina, że posiadanie środków odurzających jest przestępstwem, za które grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Z kolei udzielanie substancji psychoaktywnej małoletniemu podlega karze pozbawienia wolności do lat 8.

ac / fot. Policja, zdj. ilustracyjne

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821