Areszt dla sprawcy śmiertelnego wypadku na A4 w Bobrownikach Wielkich. 35-latek był kompletnie pijany
access_time 2023-03-21 09:44:00
Na trzy miesiące trafił do aresztu 35-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego, który w sobotni wieczór spowodował wypadek ze skutkiem śmiertelnym na autostradzie A4 w Bobrownikach Wielkich. Sprawca był pijany. Miał aż 2,5 promila alkoholu w organizmie. Życie stracił 46-letni pasażer auta.

Do wypadku doszło w sobotę 18 marca po godz. 20 na 495 km autostrady A4 w Bobrownikach Wielkich (gm. Żabno). Fiat punto, którym jechały trzy osoby zahaczył o naroże jadącej przed nim ciężarówki, w efekcie czego wypadł z drogi i uderzył w bariery energochłonne. Według świadków, którzy jechali bezpośrednio za nim, kierowca zachowywał się tak, jakby się z kimś ścigał, jechał szybko i brawurowo, łamiąc kolejne przepisy.

W wyniku wypadku na miejscu zginął 36-letni pasażer pojazdu. Drugi z pasażerów - 36-latek oraz 35-letni kierowca zostali przetransportowani karetką do szpitala. Jak się okazało, kierujący fiatem 35-latek miał w organizmie 2,5 promila alkoholu. W niedzielę mężczyzna został wypisany ze szpitala i trafił do policyjnego aresztu.

Na drugi dzień funkcjonariusze doprowadzili go do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym, kierując pod wpływem alkoholu. Materiały zgromadzone przez śledczych trafiły natomiast do oceny sądu, który zdecydował, że podejrzany najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu nawet do 12 lat więzienia.

Aga Cichy / fot. KMP w Tarnowie

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821