Dwie nastolatki regularnie okradały drogerię w Szczucinie. Odpowiedzą przed sądem dla nieletnich
access_time 2023-03-21 17:44:00
Dwie nastolatki z Podkarpacia zostały przyłapane na kradzieży kosmetyków w drogerii na terenie Szczucina (pow. dąbrowski). Ukradły produkty warte w sumie ponad 3 tys. zł. Teraz staną przed sądem dla nieletnich.

W sobotę 18 marca szczucińscy policjanci interweniowali w jednej z drogerii na terenie miasteczka, gdzie personel zgłosił kradzież kosmetyków przez dwie nastolatki. 14 i 12-latka z gminy Wadowice Górne (województwo Podkarpackie) zostały złapane na gorącym uczynku przez pracownika sklepu.

- Nieletnie ukradły produkty na kwotę 75 zł., lecz jak się okazało to nie pierwszy raz, kiedy dziewczyny wybrały się na darmowe zakupy. Z wcześniej prowadzonych czynności przez szczucińskich mundurowych oraz zapisów monitoringu wynikało, że nastolatki w styczniu oraz marcu bieżącego roku także dokonały kradzieży kosmetyków i biżuterii na łączną sumę ponad 3 tys. zł. Podczas przeszukania w miejscu zamieszkania nieletnich oraz w obecności ich opiekunów prawnych funkcjonariusze zabezpieczyli część skradzionych kosmetyków - relacjonuje asp. Ewelina Fiszbain, rzecznik prasowy dąbrowskiej policji.

Policjanci przekazali materiały sprawy do Sądu Rodzinnego i Nieletnich, który zadecyduje o dalszym losie nastolatek.

ac / fot. KPP w Dąbrowie Tarnowskiej

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821