1,5-roczne dziecko bez butów błąkało się w pobliżu ruchliwego skrzyżowania w Brzesku
access_time 2023-03-22 13:18:00
1,5 roczna dziewczynka błąkała się bez butów i w lekkim ubraniu w pobliżu ruchliwego skrzyżowania w Brzesku. Na dziecko zwrócili uwagę kierowcy, którzy zaalarmowali policję.

Do zdarzenia doszło w środę 21 marca około godz. 8.30 w rejonie ruchliwego skrzyżowania w Brzesku. 1,5-roczna dziewczynka szła samotnie chodnikiem - mimo chłodu, była bez butów, w samych skarpetkach i lekkim ubraniu. Niebezpieczną sytuację zauważyli przejeżdżający obok kierowcy. Zatrzymali samochód i zaopiekowali się dzieckiem, by nie weszło na jezdnię.

- Chcąc odnaleźć opiekunów dziecka zaczęli się rozglądać i dostrzegli stojące w drzwiach pobliskiego domu kolejne dziecko, 3-letniego chłopczyka. Okazało się, że w domu oprócz dzieci nie było nikogo. Mieszkańcy powiatu brzeskiego od razu zaalarmowali o sytuacji policjantów. Na miejsce natychmiast pojechał jeden z policyjnych patroli oraz dzielnicowi. Okazało się, że w międzyczasie do domu powrócił ojciec dzieci, tłumacząc że zostawił je na chwilę same w domu. W trakcie interwencji do domu wróciła także niczego nieświadoma matka. Rodzice dzieci byli trzeźwi - relacjonuje asp. sztab. Ewelina Buda, rzecznik prasowy brzeskiej policji.

Sprawa zostanie zgłoszona do sądu rodzinnego, który dokładnie sprawdzi sytuację rodzinną dzieci. Policja przypomina, że przestępstwo narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia bądź życia dziecka przez osobę, na której ciąży obowiązek opieki, zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 5 lat.

Aga Cichy / fot. Pixabay

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821