Był pijany i kierował samochodem bez badań technicznych. Wpadł, bo jechał za szybko
access_time 2023-03-23 09:11:00
Policjanci z dąbrowskiej drogówki zatrzymali do kontroli bmw. Powodem było przekroczenie przez kierującego dozwolonej prędkości. W trakcie interwencji okazało się jednak, że mężczyzna ma znacznie poważniejszy problem.

We wtorek 21 marca funkcjonariusze z dąbrowskiej drogówki mierzyli prędkość na ul. Piłsudskiego w Dąbrowie Tarnowskiej. Po godz. 9.30 zatrzymali do kontroli kierującego osobowym bmw, który jechał za szybko - przekroczył dozwoloną w tym miejscu prędkość o 47 km/h. Za kierownicą siedział 44-letni mieszkaniec powiatu dąbrowskiego. W trakcie legitymowania policjanci wyczuli od niego woń alkoholu. Obawy co do stanu trzeźwości potwierdziło badanie alkomatem, które wskazało wynik ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Jakby tego było mało, samochód nie posiadał aktualnego badania technicznego.

44-latek stracił prawo jazdy, a teraz czeka go rozprawa sądowa. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat, 15-letni zakaz kierowania pojazdami oraz świadczenie rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości od 5 do 60 tys. zł.

ac / fot. Policja

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821