W Arenie Jaskółce zakończył się ORLEN Polish Open. Znamy nazwiska zwycięzców
access_time 2023-03-27 08:12:00
W niedzielę 26 marca w tarnowskiej Arenie Jaskółce zakończyła się trwająca od środy 45. edycja Międzynarodowych Mistrzostw Polski w Badmintonie - ORLEN Polish Open. W finałach obserwowaliśmy walkę Duńczyków, Fina, Francuza, Turczynki, reprezentantów Singapuru, Kanady i Tajwanu.

Finałową serię rozpoczęli singliści. Fin Kalle Koljonen i Francuz Alex Lanier stworzyli w singlu mężczyzn znakomite widowisko. Lepszy w dwóch setach okazał się Francuz, dla którego było to pierwsze zwycięstwo w ORLEN Polish Open. W ostatnich latach dwukrotnie triumfowali jego rodacy, między innymi Thomas Rouxel w 2016 roku oraz Brice Leverdez dwa lata wcześniej.

W grze podwójnej mężczyzn zwyciężyli Duńczycy. W finale męskiego debla mieliśmy znakomitą trzysetową walkę, po której w przegranym polu zostali reprezentanci Tajwanu Ko-Chi Chang i Li-Wei wygrali jednego seta, ale w ostatnim decydującym secie musieli uznać wyższość duńskich badmintonistów.

Gra podwójna kobiet to zwycięstwo Singapurek Yu Jia Jin i Jia Ying Crystal Wong, które w finale pokonały kanadyjską parę Catherine Coi i Josephine Wu. W finale damskiego debla również mieliśmy trzy sety, po których lepsze okazały się reprezentantki Azji, podobnie jak przed rokiem, tyle że w 2022 roku triumfowały reprezentantki Hong Kongu. Singapurki pokonały zawodniczki z Kanady w decydującym secie 21:15.

W finale gry pojedynczej kobiet zdecydowanie lepsza okazała się reprezentantka Singapuru, która pokonała Turczynkę w dwóch setach do 13 i 11.

Gra mieszana to pojedynek dwóch duńskich par. Wygrali Mads Vestergaard i Christine Busch, którzy pokonali Jespera Tofta i Clarę Graversen w dwóch setach. Tym samym Mads Vestergaard został podwójnym Międzynarodowym Mistrzem Polski w Badmintonie.

Wyniki finałów:
Alex Lanier (FRA) - Kalle Koljonen (FIN) 21:14 21:15
Daniel Lundgaard/Mads Vestergaard (DAN) - Ko-Chi Chang/Li-Wei Po (TPA) 22:20 16:21 21:19
Yu Jia Jin/Jia Ying Crystal Wong (SGP) - Catherine Coi/Josephine Wu (CAN) 21:17 17:21 21:15
Jia Min Yeo (SGP) - Neslihan Yigit (TUR) 21:13 21:11
Mads Vestergaard/Christine Busch (DAN) - Jesper Toft/Clara Graversen (DAN) 21:15 21:13

ac / materiał prasowy, fot. Rafał Oleksiewicz

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821