Nielegalny rajd crossem po lesie zakończony wypadkiem
access_time 2023-03-28 22:59:00
Rozjeżdżał leśne szlaki, niszczył roślinność, straszył zwierzęta, stwarzał zagrożenie dla ludzi i - jak się okazało - dla samego siebie. 21-latek z powiatu tarnowskiego trafił do szpitala po tym, jak kierując bez uprawnień niezarejestrowanym motocyklem, doprowadził do wypadku w lesie w Lubince (gm. Pleśna). Motocrossowiec za popełnione wykroczenia odpowie przed sądem.

W niedzielę po południu tarnowscy policjanci zostali wezwani do wypadku motocyklisty w Lubince. Na miejscu była już załoga karetki pogotowia ratunkowego, która udzielała rannemu pierwszej pomocy. Ostatecznie 21-latek trafił do szpitala z urazem nogi. To jednak nie koniec kłopotów mieszkańca powiatu tarnowskiego. Okazało się, że cross, którym się poruszał nie był zarejestrowany, on sam zaś nie posiadał uprawnień do kierowania.

- Policjanci sporządzili z tego wypadku dokumentację, która będzie stanowić podstawę do prowadzenia postępowania w sprawie o wykroczenie. Młody mężczyzna będzie odpowiadał za popełnione wykroczenia przed tarnowskim sądem - za naruszenie Ustawy o lasach państwowych oraz kodeksu wykroczeń - przekazał asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji.

Policja przypomina, że zgodnie z 5. rozdziałem Ustawy o lasach, poruszanie się po lesie quadem, motocyklem, samochodem lub motorowerem jest dopuszczalne tylko po publicznych drogach. Drogami leśnymi można jeździć jedynie wtedy, gdy są one wyraźnie oznaczone drogowskazami dopuszczającymi ruch. Ignorowanie przepisów może skończyć się nałożeniem mandatu w wysokości 500 zł. W niektórych przypadkach sprawa może jednak zostać skierowana do sądu. Grzywna może wówczas wynieść do 5 tys. zł.

ac / fot. OSP KSRG Rzuchowa

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821