Recepta na dobry sen – suplementy diety ułatwiające zasypianie
access_time 2023-03-30 10:30:00
Osoby, które z trudem zasypiają, często wybudzają się w środku nocy lub wstają wcześnie pomimo zmęczenia, prawdopodobnie borykają się z bezsennością. Ta dolegliwość negatywnie wpływa na funkcjonowanie w ciągu dnia – odbiera energię i powoduje złe samopoczucie. Dowiedz się, czy ten problem dotyczy także Ciebie.

Jak wyleczyć bezsenność?

Bezsenność nie ma jednoznacznej definicji – można do niej zaliczyć trudności z zasypianiem oraz utrzymaniem dobrej jakości snu. Szacuje się, że nawet co czwarta osoba chociaż raz w życiu zmagała się z tym problemem. 

Najczęstsze symptomy wspomnianej przypadłości to:

 • drażliwość i złe samopoczucie, 

 • brak motywacji do podejmowania aktywności,

 • ciągłe zmęczenie i uczucie senności,

 • ból głowy oraz zaburzenia ze strony układu pokarmowego,

 • mała wydajność w ciągu dnia,

 • zamartwianie się problemami z zasypianiem.

Bezsenność czasem jest skutkiem nieregularnego rytmu dnia, spowodowanego na przykład pracą zmianową lub stresującym wydarzeniem w życiu. Jej podłożem często są zaburzenia psychiczne. Ulgę mogą przynieść łagodne suplementy diety, które pomagają przesypiać całe noce i budzić się wypoczętym. Sklep MyBionic.pl oferuje wiele bezpiecznych preparatów na zdrowy sen.

Bezpieczne ziołowe receptury

Wśród suplementów ułatwiających zasypianie prym wiodą łagodne preparaty ziołowe w formie tabletek, nalewek lub kropli. Zawierają one jeden składnik lub mieszankę kilku roślin. Działają uspokajająco i zmniejszają napięcie oraz uczucie rozdrażnienia. Po ich zażyciu łatwiej się zrelaksować – sen jest głębszy, a jego jakość ulega poprawie.

Osobom stawiającym na terapię ziołami może pomóc na przykład:

 • rumianek,

 • majeranek,

 • lawenda,

 • kozłek lekarski,

 • gotu kola,

 • ashwagandha.

Takie preparaty zazwyczaj przyjmuje się na około 30-60 minut przed pójściem spać. 

Melisa na wyciszenie

Melisa jest aromatycznym ziołem ułatwiającym zasypianie. Preparaty mające w składzie tę roślinę to na przykład tabletki, krople oraz herbaty. Po jej spożyciu wycisza się nie tylko układ nerwowy, ale i pokarmowy. Picie naparu z liści tego zioła ułatwia zasypianie i zapewnia dobry sen. Melisa działa niezwykle łagodnie, dlatego można zażywać ją bez żadnych obaw. Z przeprowadzonych badań wynika, że dobroczynna roślina zmniejsza stany lękowe i redukuje bezsenność aż o 42%. Zioło stanowi cenną ochronę dla komórek nerwowych, którym brak snu może poważnie zaszkodzić.

Hormon snu – melatonina

Ludzki organizm produkuje naturalną melatoninę – wytwarza ją szyszynka. Ten hormon powinien osiągać najwyższe stężenie pomiędzy północą a godziną 3:00. Niestety, nie zawsze tak się dzieje – nieregularny rytm dobowy może sprawiać, że szyszynka nie wyprodukuje melatoniny. W takim przypadku należy ją zastąpić produktem syntetycznym. Suplementy na bazie tego hormonu nie uzależniają i działają podobnie jak naturalna melatonina. Odpowiednie preparaty skracają czas potrzebny na zaśnięcie i zmniejszają liczbę przebudzeń w ciągu nocy, dzięki czemu poranne wstawanie jest o wiele łatwiejsze, a humor w ciągu dnia ulega znacznej poprawie.

pl / fot. mybionic.pl

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821