Poszukiwany sam zgłosił się na policję, bo... chciał trafić do ciepłej celi
access_time 2023-03-31 12:10:00
Poszukiwany 52-letni mieszkaniec powiatu dąbrowskiego zgłosił policji fałszywą informację o usiłowaniu włamania, by... trafić do więzienia. "Wolał spędzić chłodne dni w zakładzie karnym niż ogrzewać dom" - mówi rzecznik prasowy dąbrowskiej policji.

W środę 29 marca około godziny 21.40 dyżurny dąbrowskiej komendy otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że na terenie jednej z posesji w gminie Mędrzechów doszło do usiłowania włamania do budynku mieszkalnego. Informator twierdził też, że sam jest poszukiwany przez policję, która w ostatnim czasie wypytywała o niego sąsiadów. Na miejsce skierowano patrol z Komisariatu Policji w Szczucinie.

- Mundurowi pod wskazanym adresem zastali zgłaszającego - 52-letniego mieszkańca powiatu dąbrowskiego poszukiwanego do odbycia kary pozbawienia wolności w ilości 6 dni. Informacja dotycząca usiłowania włamania okazała się być fałszywa, a sam poszukiwany wolał spędzić chłodne dni w zakładzie karnym niż ogrzewać dom - przekazała asp. Ewelina Fiszbain, rzecznik prasowy dąbrowskiej policji.

Mężczyzna został zatrzymany, a następnie - zgodnie ze swym życzeniem - doprowadzony do zakładu karnego.

ac / fot. Policja

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821