LOTTO Puchar Europy we wspinaczce na czas. Tarnowianie na podium
access_time 2023-04-02 01:16:00
Podczas pierwszego kwietniowego weekendu, halę Akademii Nauk Stosowanych w Tarnowie opanowali najlepsi europejscy zawodnicy rywalizujący we wspinaczce na czas.

W sobotę od godziny 16. ponad 120 zawodniczek i zawodników rywalizowało w LOTTO Puchar Europy seniorów. Podczas zawodów kibice mogli zobaczyć m. in. rekordzistkę świata oraz mistrzynię Europy - Aleksandrę Mirosław, mistrzynię świata - Natalię Kałucką, ubiegłoroczną zdobywczynię Pucharu Świata - Aleksandrę Kałucką oraz wicemistrza Europy - Marcina Dzieńskiego.

Polki zdominowały rywalizację we wspinaczce na czas, a mistrzowską formę pokazała Ola Mirosław. Drugie miejsce zajęła Natalia Kałucka z Tarnowa, a trzecie jej siostra, Aleksandra. Wśród mężczyzn najlepszy był Marcin Dzieński z Tarnowa, na drugim miejscu uplasował się Hryhorii Ilchyshyn (Ukraina), a na trzecim Bassa Mawem (Francja). Rewelacyjnie spisał się też Oskar Szalecki, który ustanowił nowy rekord Polski juniorów (5.53) i ostatecznie zajął czwarte miejsce.

W niedzielę na ściance powalczą juniorzy oraz młodzieżowcy (do 20. roku życia). Ich występy rozpoczną się o godzinie 10.30 oficjalnym treningiem, następnie odbędą się eliminacje w poszczególnych kategoriach wiekowych, a o godzinie 15 będzie można podziwiać najlepszych zawodników rywalizujących w finałach zawodów.