Elektryczna hulajnoga spowodowała pożar mieszkania
access_time 2023-06-06 11:50:00
Niebezpieczna sytuacja miała miejsce w Szczurowej. W jednym z mieszkań w centrum miasteczka eksplodował akumulator hulajnogi elektrycznej. Doszło do pożaru. Ogień rozprzestrzenił się na znajdujące się wewnątrz meble i przedmioty.

W niedzielny wieczór (4.06) strażacy interweniowali w związku z pożarem mieszkania przy Rynku w Szczurowej (pow. brzeski), wywołanym przez elektryczną hulajnogę.

- Po dotarciu naszego zastępu i przeprowadzeniu rozpoznania, ustalono że prawdopodobnie na wskutek eksplozji akumulatora w hulajnodze elektrycznej doszło do pożaru elementów wyposażenia mieszkania, a pożar został wstępnie stłumiony przez mieszkańców - relacjonują strażacy z OSP Szczurowa.

Na szczęście sytuacja została szybko opanowana i nikt nie ucierpiał.

- Nasze działania polegały na sprawdzeniu, czy wszyscy mieszkańcy bezpiecznie opuścili budynek, wdrożeniu wentylacji nadciśnieniowej w celu oddymienia pomieszczeń oraz obniżenia temperatury, usunięciu nadpalonych przedmiotów z budynku oraz przelaniu ich wodą. Po skontrolowaniu budynku pod kątem ukrytych zarzewi ognia oraz obecności trujących gazów, mieszkanie zostało przekazane właścicielowi - przekazali druhowie.

ac / fot. OSP KSRG Szczurowa

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821