Szkoła Podstawowa nr 9 w Tarnowie już po rozbudowie. Oficjalne otwarcie z udziałem władz miasta
access_time 2023-09-13 08:33:00
We wtorek (12 września) w Szkole Podstawowej nr 9 im. Orląt Lwowskich w Tarnowie oficjalnie oddano do użytku nową salę gimnastyczną oraz nadbudowane skrzydło z dodatkowymi pomieszczeniami. W uroczystości wzięli udział m.in. prezydent Tarnowa, radni miejscy i parlamentarzyści ziemi tarnowskiej. Koszt inwestycji to blisko 6 mln zł, z czego 5 mln pochodzi z Rządowego Funduszu Polski Ład.

Nadbudowana część szkoły ma powierzchnię 414 metrów kw., dzięki czemu placówka pozyskała kilka dodatkowych sal. Znalazła się tam m.in. świetlica dla młodszych uczniów. Do tej pory dzieci korzystały z pomieszczenia będącego równocześnie stołówką szkolną, a teraz będą mieć do dyspozycji przestronne, jasne pomieszczenie, wyposażone w kolorowe meble i nowoczesny sprzęt multimedialny. W pozostałych pomieszczeniach urządzono klasę historyczną, w której mieścić się będzie również Izba Pamięci Patrona Szkoły, czyli Orląt Lwowskich oraz gabinet dla specjalistów, wspierających rozwój dzieci.

Po stronie południowej powstała natomiast nowoczesna sala gimnastyczna o powierzchni 293 metrów kw, przystosowana do takich zajęć, jak: taniec, joga, gimnastyka, badminton, siatkówka, tenis stołowy, trening kondycyjno-siłowy, ćwiczenia sprawnościowe, czy judo. Druga sala zdecydowanie polepszy możliwości organizacji lekcji wychowania fizycznego. Wcześniej, z uwagi na dużą liczbę uczniów, zajęcia często musiały odbywać się na korytarzach. Nowy obiekt wyposażony jest w szatnie i magazyn na sprzęt sportowy.

„Dziewiątka" to jedna z najliczniejszych szkół podstawowych w Tarnowie. Obecnie uczy się w niej około 600 uczniów. Większość z nich pochodzi z miasta, kilka procent dojeżdża z Woli Rzędzińskiej. Rozbudowa trwała niecały rok. Koszt inwestycji to blisko 6 mln zł, z czego 5 mln stanowi dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład.

ac / fot. T. Schenk

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821