"Żniwa" policji. W jeden dzień zatrzymali 60 piratów drogowych
access_time 2023-09-13 10:44:00
2,5 tys. złotych musi zapłacić 20-letni motocyklista z powiatu tarnowskiego, który w obszarze zabudowanym rozpędził się do prędkości 137km/h. Za nieprzepisową jazdę uzbierał też 15 punktów karnych i stracił prawo jazdy na najbliższe trzy miesiące. Niestety, to nie jedyny pirat drogowy zatrzymany przez policję w ostatnim czasie.

Wysokie mandaty nie odstraszają szalejących po ulicach piratów drogowych. Jak informuje tarnowska policja, tylko w niedzielę (10 września) funkcjonariusze drogówki zatrzymali aż 60 kierowców ze zbyt "ciężką nogą". Czworo z nich jechało szybkiej niż 50 km/h, a rekordzistą okazał się 20-letni motocyklista z powiatu tarnowskiego, który na drodze w Gromniku poruszał się w prędkością 137km/h. Młody kierowca stracił prawo jazdy na najbliższe trzy miesiące, a policjanci nałożyli na niego mandat w wysokości 2,5 tys. zł i dopisali do jego konta 15 punktów karnych.

Niewiele wolniej jechał 40-latek, którego zatrzymano na ulicy Spokojnej w Tarnowie. Jemu również mundurowi wlepili mandat w wysokości 2,5 tys. zł i 15 punktów karnych.

Tarnowska policja przypomina, że w mieście, czyli w obszarze zabudowanym standardowo obowiązuje prędkość 50 km/h. - Wyjątkiem są miejsca, gdzie ta prędkość zostaje obniżona lub podwyższona do prędkości wskazanej na znaku - przypomina asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji.

Aga Cichy / fot. KMP w Tarnowie

Czy zdarza ci się znacząco przekroczyć dozwoloną prędkość?

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821