W Szerzynach oddano do użytku nowy blok mieszkalny. Pierwsi lokatorzy odebrali klucze do mieszkań
access_time 2023-09-13 13:57:00
W Szerzynach oddano do użytku wielorodzinny budynek z 27 mieszkaniami. Wartość inwestycji to ponad 9 mln zł z czego ponad 85 proc. stanowi dotacja z Funduszu Dopłat Banku Gospodarstwa Krajowego.

Nowowybudowany blok zlokalizowany jest w centrum miejscowości. W pobliżu znajdują się Urząd Gminy, żłobek i przedszkole. Budynek posiada kubaturę ponad 6,7 tys. m kw. i składa się z pięciu kondygnacji. Powierzchnia użytkowa wynosi ponad 1,8 tys. m kw. - na tej przestrzeni powstało 27 mieszkań, których powierzchnia waha się od 47 do 100 m kw. Co ważne, obiekt przystosowany jest do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. 2 lokale powstały w ramach programu „Za życiem”.

- Pierwsi lokatorzy to młode małżeństwa z dziećmi - bardzo szczęśliwe, ponieważ pewno nie byliby w stanie pomarzyć o własnym mieszkaniu, gdyby nie wsparcie rządu pana premiera Mateusza Morawieckiego, gdyby nie Fundusz Dopłat Banku Gospodarstwa Krajowego, który umożliwił spełnić te marzenia. Nowe lokale, nowe mieszkania, nowa również nadzieja dla rodzin, które są przyszłością naszego narodu - mówił podczas symbolicznego oddania do użytkowania budynku wójt gminy Szerzyny Grzegorz Gotfryd.

W ramach inwestycji powstały też m.in.: parking, chodniki, wiata na odpady i plac zabaw dla dzieci. Ponadto wykonano oświetlenie terenu, instalacje fotowoltaiczne i pompę ciepła do ogrzewania części wspólnych.

ac / fot. źródło MUW

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821