Pomysł na weekend
access_time 2023-09-15 08:00:00
Nie masz żadnych planów na weekend? Zastanawiasz się, co ciekawego dzieje się w mieście i okolicach? Przygotowaliśmy dla Ciebie przegląd nadchodzących imprez i wydarzeń.

Piątek:

 • Międzynarodowy Festiwal Muzyki Odnalezionej. W sali koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych w Tarnowie wystąpią: Cihat Askin - skrzypce (Turcja), Roberto Issoglio - fortepian (Włochy). W programie: Felix Mendelssohn-Bartholdy, Franz Schubert i Claude Saint-Saens. Początek godz. 18. Wstęp wolny.
 • Koncert finałowy V edycji Akademii pianistycznej BISMA. Są to kursy pod okiem światowej sławy mistrzów. Jednym z nich jest Dmitri Alexeev - wybitny artysta koncertujący w najbardziej prestiżowych salach na świecie, grający z czołowymi orkiestrami oraz uznany również jako przedstawiciel „najwybitniejszych pianistów swoich czasów”. Słynny artysta wystąpi w sali koncertowej Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach. Początek godz. 18. Bilety: od 25 zł.

Sobota:

 • Wciąż można korzystać z wycieczek złotym enomeleksem. O godzinie 9 elektryczny pojazd ruszy spod tarnowskiego dworca i pojedzie w kierunku gminy Ryglice. Tam przewodnicy pokażą turystom zabytkowe miejsca, m.in. Spichlerz Dworski, a także okoliczne winnice. Podczas wyjazdu możliwe będą odpłatne degustacje. Wyjazd trwać ma około 4 godziny. Obowiązują zapisy mailowe pod adresem meleks@lot.tarnow.pl. W treści maila należy wskazać konkretny dzień i godzinę, a także liczbę osób (maksymalnie 2 osoby pełnoletnie). O zakwalifikowaniu decyduje kolejność zgłoszeń. Wycieczki będą realizowane jeszcze tylko przez trzy najbliższe weekendy (16-17, 23-24 września oraz 30 września i 1 października).
 • Pokazowe, bezpłatne zajęcia gordonowskie w Teatrze im. L. Solskiego w Tarnowie. Maluchy będą doświadczały pięknego świata muzyki poprzez aktywne słuchanie wykonywanych na żywo śpiewanek bez słów oraz rytmiczanek w nietypowym metrum. Gordonki poprowadzi wokalistka i animatorka Ewa Judasz-Jakubiak. Z oferty mogą skorzystać dzieci do 3 roku życia wraz z rodzicami. Zajęcia odbędą się o godzinie 10 w sali prób teatru. Liczba miejsc na darmowe zajęcia jest ograniczona. Zapisy telefoniczne pod numerem 784 976 025 (Biuro Promocji i Organizacji Widowni). W październiku i w listopadzie zaplanowano już płatne spotkania.
 • W każdą sobotę i niedzielę września oraz 1 października złotym meleksem można zwiedzić Tarnów. Wyjazd z rynku (obok TCI) o godzinie 16. Na wycieczkę trzeba zarezerwować sobie 2 godziny. Na przejazdy nie obowiązują wcześniejsze zapisy - od godziny 15.30 w biurze TCI wydawane będą bezpłatne bilety.    
 • V liga piłki nożnej mężczyzn. Metal Tarnów zmierzy się z Okocimskim Brzesko. Boisko przy ul. Warsztatowej, godz. 16.30.
 • Międzynarodowy Festiwal Muzyki Odnalezionej. Koncert w wykonaniu: wykonawcy: Pedro Valero i Miguela Rodrigueza - duet fortepianowy na 4 ręce (Hiszpania). Sala koncertowa Zespołu Szkół Muzycznych w Tarnowie, godz. 18. Wstęp wolny.

Niedziela:

 • Bazar na tarnowskiej Starówce. Plac targowy "Burek", godz. 9-13.
 • Święto Suszonej Śliwki w Iwkowej. Wydarzenie odbywa się rokrocznie od 2001 r. Impreza ma na celu promocję produktu regionalnego, jakim jest suszona śliwka oraz popularyzację walorów turystycznych i krajobrazowych gminy Iwkowa - a gmina słynie m.in. z „susorek iwkowskich”, czyli owocowej mieszanki, charakteryzującej się oryginalnym smakiem i aromatem. W programie imprezy m.in.: pokazy kulinarne i degustacje, koncerty zespołów ludowych i discopolowych, parada traktorów, pokaz mody recyclingowej, występ kabaretu Trzecia Strona Medalu oraz zabawa taneczna. Stadion Sportowy Olimpia Kąty. Początek godz. 12. Wstęp wolny.
 • Piknik wojskowy w Brzesku - Słotwinie. W programie m.in. koncert muzyki filmowej w wykonaniu Sinfonia Carpathia & Stowarzyszenie Miejska Orkiestra Dęta w Brzesku pod batutą Wojciecha Zwierniaka, stoiska służb mundurowych i lasów państwowych, występ Zespołu Regionalnego „Krakowiacy Ziemi Brzeskiej”, a także finalistów „Festiwalu Pieśni Patriotycznej, Piosenki Powstańczej i Patriotycznej Poezji Śpiewanej”. Plac przy ul. ks. Stanisława Pękały w Brzesku – Słotwinie. Początek pikniku o godz. 12.15. Wstęp wolny.
 • Spacer po Grabówce. Zbiórkę zaplanowano o godz. 15.30 przy ul. bł. księdza Romana Sitki, przed wejściem do Akademii Tarnowskiej. Na mapie spaceru znajdą się ulice: Matki Bożej Fatimskiej, Marii Skłodowskiej-Curie, Szpitalna, Powroźnicza,  Bóżnic, Waryńskiego, Goslara, Mickiewicza i Starodąbrowska. Zwiedzanie zakończy się przy rondzie Hetmana Jana Tarnowskiego. Spacer potrwa około 2 godziny i poprowadzi go Barbara Poręba, historyczka i mieszkanka Grabówki. Wstęp wolny.
 • Centrum Sztuki Mościce świętuje kolejne Urodziny Mościc. Impreza jest okazją do integracji mieszkańców tarnowskiej dzielnicy przy wspólnym stole i rodzinnej zabawie. To także dobry moment, aby porozmawiać o dawnych Mościcach (ludziach, wydarzeniach i miejscach, które warte są zapamiętania) i przyszłości dzielnicy. W programie również m.in. występy muzycznych talentów, Koncert Najmniejszej Sceny Świata i projekcje „W starym kinie”. Podczas spotkania będą dostępne specjalne "Spacerowniki" - komplet pięciu map zawierających propozycje spacerów po Mościcach. Wydarzenie odbędzie się w godz. 16-21. Wstęp wolny.
 • W ramach miejskich uroczystości z okazji Dnia Sybiraka, przy Pomniku Ofiar Stalinizmu w Tarnowie około godz. 17 odbędzie się koncert Chóru Chłopięcego Bazyliki Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej. Wstęp wolny.
 • Międzynarodowy Festiwal Muzyki Odnalezionej. Tym razem festiwalowy koncert odbędzie się w Sali Lustrzanej. Wystąpią: Trio „Felix” (Włochy) - Marilena Gaudio - mezzosopran, Giacomo Piepoli - klarnet, Flavio Peconio - fortepian. W programie m.in: Conradin Kreutzer, Johann Wenzel Kalliwoda, Giacomo Puccini, Isabella Colbran, Adolf Schreiner. Początek godz. 18. Wstęp wolny.

ac / fot. EnoTarnowskie

Które wydarzenie zapowiada się najciekawiej?

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821