Pijany ojciec wiózł do szkoły dzieci. Posadził je na przednim fotelu dwuosobowego auta dostawczego
access_time 2023-09-20 09:09:00
Policjanci z Wojnicza zatrzymali pijanego mężczyznę, który samochodem dostawczym wiózł do szkoły dwójkę swoich latorośli. Dzieci siedziały niezabezpieczone na przednim fotelu pasażera, a ojciec miał prawie dwa promile alkoholu w organizmie.

We wtorek rano (19 września), tuż przed godziną 8, policjanci z Wojnicza prowadzili akcję pod nazwą "Stop - Probierz". Przed jedną ze szkół zatrzymali do kontroli kierowcę samochodu dostawczego marki Citroen, który na przednim fotelu wiózł dwójkę dzieci w wieku 8 i 10 lat. Żadne z nich nie siedziało w foteliku, czy na specjalnej podstawce, a samochód dopuszczał przewóz tylko dwóch osób, łącznie z kierowcą. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości kierowcy.

- Okazało się, że szofer w wydychanym powietrzu miał ponad 0,7 mg/l alkoholu. Po zatrzymaniu pojazdu dzieci udały się bezpośrednio do szkoły na lekcje, a kierowca został ponownie poddany badaniu trzeźwości. Wynik był wyższy i wynosił już ponad 0,8 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Po przewiezieniu nietrzeźwego kierowcy do komisariatu w Wojniczu ponownie poddano go badaniu na urządzeniu stacjonarnym. Alkomat wskazał wynik 0,91 mg/l, co daje niemalże 2 promile alkoholu w organizmie. Po wykonaniu z zatrzymanym niezbędnych czynności został on wraz z pojazdem przekazany osobie wskazanej - informuje asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji.

49-latek odpowie przed sądem nie tylko za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, ale także za narażenie dzieci na niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia.

ac / fot. KMP w Tarnowie

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821