Podczas prac polowych natknął się na pocisk artyleryjski
access_time 2023-09-20 09:37:00
Pocisk artyleryjski z czasów II wojny światowej znalazł mieszkaniec powiatu tarnowskiego podczas wykonywania prac polowych. Niewybuch został zabezpieczony i wywieziony przez saperów.

W poniedziałek (18 września) w godzinach porannych tarnowska policja otrzymała zgłoszenie o znalezieniu cylindrycznego przedmiotu przypominającego pocisk. Zardzewiały artefakt odkopał mieszkaniec Bogumiłowic podczas wykonywania prac polowych. Na miejsce zostali skierowani policjanci zajmujący się rozpoznaniem minersko-pirotechnicznym, którzy potwierdzili, że jest to pocisk artyleryjski kalibru 75 mm pochodzący z czasów II wojny światowej. Ze względu na to, że niewybuch znajdował się z dala od zabudowań, nie było konieczności ewakuacji mieszkańców. Funkcjonariusze zabezpieczyli teren do czasu przybycia saperów z jednostki wojskowej w Rzeszowie.

Tarnowska policja po raz kolejny apeluje o ostrożność i przypomina, że odnalezionej amunicji, broni czy innych niewybuchów nie należy dotykać, ani tym bardziej przenosić. Miejsce znalezienia należy w wyraźny sposób oznaczyć, zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych i niezwłocznie powiadomić policję, dzwoniąc na numer alarmowy 112.

ac / fot. KMP w Tarnowie

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821