Pomysł na weekend
access_time 2023-09-22 10:53:00
Nie masz żadnych planów na weekend? Zastanawiasz się, co ciekawego dzieje się w mieście i okolicach? Przygotowaliśmy dla Ciebie przegląd nadchodzących imprez i wydarzeń.

Piątek:

 • Kiermasz płyt winylowych i CD w Galerii Tarnovia, godz. 10-18. Wstęp wolny.
 • XXVII Ogólnopolski Festiwal Komedii Talia w Teatrze im. L. Solskiego w Tarnowie. Na inaugurację Teatr Solskiego przygotował premierę komedii Francisa Veber’a “Kolacja dla głupca”. Reżyserii podjął się Tadeusz Łomnicki, który w tarnowskim teatrze otrzymał już niejedną festiwalową nagrodę. Pierwszy pokaz - przedpremierowy - zaplanowano na godz. 17, natomiast premierę na godz. 20.30. Nieco wcześniej, o godz. 20.15. w foyer odbędzie się wernisaż wystawy „Profesor Filutek i inne żarty Lengrena”. Bilety na spektakl: 60 zł.
 • Koncert Najmniejszej Sceny Świata „Ty masz dla mnie coś”, składający się z piosenek żydowskich. Multimedialne Centrum Artystyczne, godz. 18. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, ale obowiązuje mailowa rezerwacja miejsc pod adresem najmniejszascenaswiata@gmail.com lub przez facebooka Najmniejszej Sceny Świata.

Sobota:

 • I Łucznicze Łowy u Kasztelana na Zamku w Dębnie. Jest to spotkanie łuczników strzelających ze wszystkich rodzajów łuków z wyłączeniem bloczkowych. Obowiązują dwie główne kategorie: historyczni (łuki tradycyjne, drewniane strzały i stroje historyczne ) i niehistoryczni (cywile z wszelkiego rodzaju łukami oprócz bloczków). Zapisy od godz. 8 do 9.30. Obowiązuje wpisowe (przeznaczone na posiłek i częściowe koszty organizacji) 50 zł dorośli (od 18 roku życia), 30 zł juniorzy ( 12-17 lat), 20 zł dzieci (5-11 lat). Impreza, w trakcie której będzie można również w towarzystwie przewodnika zwiedzić zamek, potrwa do godz. 15.
 • Darmowa wycieczka złotym enomeleksem. O godzinie 9 elektryczny pojazd ruszy spod tarnowskiego dworca i pojedzie w kierunku gminy Ryglice. Tam przewodnicy pokażą turystom zabytkowe miejsca, m.in. Spichlerz Dworski, a także okoliczne winnice. Podczas wyjazdu możliwe będą odpłatne degustacje. Wyjazd trwać ma około 4 godziny. Obowiązują zapisy mailowe pod adresem meleks@lot.tarnow.pl. W treści maila należy wskazać konkretny dzień i godzinę, a także liczbę osób (maksymalnie 2 osoby pełnoletnie). O zakwalifikowaniu decyduje kolejność zgłoszeń. Wycieczki będą realizowane jeszcze w niedzielę 24 września oraz 30 września i 1 października.
 • Kiermasz płyt winylowych i CD w Galerii Tarnovia, godz. 10-18. Wstęp wolny.
 • „Tour de Pogórze" w Gnojniku. Start i meta w Centrum Rekreacyjno-Sportowym w Gnojniku. Uczestnicy będą mieć do pokonania dystans 6,6 km. Nagrodą główną w konkursie jest rower. Start o godz. 15. Wcześniej w godz. 13-15 zaplanowano gry i zabawy rowerowe dla dzieci.
 • PGNiG Superliga. Piłkarze ręczni Grupy Azoty Unii Tarnów zmierzą się z drużyną Zepter KPR Legionowo. Arena Jaskółka Tarnów, godz. 16. Bilety: 25 zł (ulgowy: 15 zł, dziecięcy - do 7 roku życia: 5 zł).
 • W każdą sobotę i niedzielę września oraz 1 października złotym meleksem można zwiedzić Tarnów. Wyjazd z rynku (obok TCI) o godzinie 16. Na wycieczkę trzeba zarezerwować sobie 2 godziny. Na przejazdy nie obowiązują wcześniejsze zapisy - od godziny 15.30 w biurze TCI wydawane będą bezpłatne bilety.
 • III liga piłki nożnej mężczyzn. W dziewiątej kolejce piłkarze Unii Tarnów zmierzą się z drużyną Wisłoka Dębica. Boisko "Jaskółcze Gniazdo" przy ul. Zbylitowskiej, początek o godz. 16.
 • Mecz sparingowy tarnowskich siatkarek. Grupa Azoty Akademia Tarnowska rozegra spotkanie z Karpatami Glass-Pans Krosno. Hala Akademii Tarnowskiej, godz. 16. Wstęp wolny.
 • XXVII Ogólnopolski Festiwal Komedii Talia. Na dużej scenie Teatru im. L. Solskiego zaprezentowany zostanie spektakl konkursowy “Weltmajstry" Zbigniewa Rokity (Teatr Korez w Katowicach). Pokazy o godz. 17 i 20. Bilety: 60 zł.
 • Święto ulicy Żydowskiej - Galicjaner Sztetl. Promocja książki „Życie i śmierć polsko-żydowskiego miasta. Tarnów 1918-1956” Agnieszki Wierzcholskiej. Spotkanie poprowadzi Jan T. Gross. Restauracja Stara Łaźnia w Tarnowie. Wstęp wolny.
 • Dzieła klasyczne na instrumentach z epoki - koncert Theresia Orchestra w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego. To wybitna międzynarodowa orkiestra młodych profesjonalistów zajmująca się repertuarem klasycznym granym na instrumentach z epoki. Muzycy orkiestry pochodzą z ponad 40 różnych krajów z całego świata. Podczas sobotniego koncertu w Lusławicach do zespołu jako solistka dołączy niezwykle utalentowana skrzypaczka Sulamita Ślubowska. Całość poprowadzi zaś belgijski dyrygent Maestro Dirk Vermeulen, znany na całym świecie z interpretacji muzyki klasycznej i wczesnoromantycznej. Początek godz. 18. Bilety: od 25 zł.

Niedziela:

 • Targ Regionalny - spotkanie z kuchnią seniora. Sprzedawcy zaoferują klientom tradycyjnie sezonowe owoce, warzywa, ale też m.in. miody, soki, przetwory, chleby, wędliny i wiele innych produktów. Dodatkowo przygotowano szereg atrakcji dla seniorów - będą warsztaty z układania zbilansowanego jadłospisu, degustacja potraw i produktów fermentowanych oraz prelekcja dietetyka. Targ potrwa od 9 do 13.
 • Uroczystości 79. rocznicy pacyfikacji Jamnej i partyzanckiej bitwy Batalionu „Barbara” 16. Pułku Piechoty AK. Rocznicowe obchody rozpoczną się o godz. 10 obok kościoła p.w. Matki Bożej Niezawodnej Nadziei, przy pomniku upamiętniającym partyzantów AK i mieszkańców poległych podczas bitwy i pacyfikacji Jamnej. O godz. 11 w sanktuarium odprawiona zostanie okolicznościowa msza święta. Częścią wydarzenia będzie też Rodzinny Piknik Odkrywców Parków Krajobrazowych, podczas którego będzie można odwiedzić stoiska edukacyjne Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego, a także wziąć udział w warsztatach przyrodniczych, historycznych i rękodzielniczych. Zaplanowano też quizy, konkursy i poczęstunek lokalnymi przysmakami.
 • VIII Rajd Rowerowy śladami zabytków, legend i historii w Nowym Wiśniczu. Start o godz. 10.45 z Rynku. Trasa dla dzieci będzie liczyć 4 km, trasa główna: 18 km. Imprezie towarzyszyć będzie nordic walking o godz. 12 30. Opłata startowa 15 zł (w dniu rajdu 20 zł).
 • Zakończenie sezonu motocyklowego w Tarnowie. O godz. 11 na terenie placu przy ul. M.B.Fatimskiej rozpocznie się msza święta, a o godz. 12 tradycyjna parada ulicami miasta.
 • Miodobranie u Antoniego. W programie: pokaz miodobrania, degustacja miodów, serów i potraw na bazie miodu, prelekcja na temat apiterapii i występ zespołu ludowego. Winnica Piwnice Antoniego w Woli Lubeckiej (gm. Ryglice), początek godz. 12. Wstęp wolny.
 • Charytatywny piknik „Gramy dla Adrianka” na stadionie w Rzepienniku Strzyżewskim. W programie m.in. dmuchańce dla dzieci, zabawy z animatorami oraz charytatywny mecz. O godzinie 15 zespół Pectus zmierzy się z drużyną Kępa Sport. Cena cegiełki/biletu na mecz: 20 zł. Początek pikniku o godz. 13. Impreza potrwa do godz. 18.
 • Spektakl dla dzieci „Złota rybka” w reż. Jacka Popławskiego. Będzie to inauguracja kolejnego sezonu Teatru Młodych Widzów w Centrum Sztuki Mościce. Spektakl to zabawna adaptacja jednej z najpopularniejszych baśni braci Grimm, autorstwa Marty Guśniowskiej, której akcja rozgrywa się współcześnie w nadmorskiej smażalni ryb. Barwna, bogata scenografia, żywiołowe piosenki, wartka akcja oraz fantastyczna gra aktorska, zapewni dzieciom dużo wrażeń wprowadzając w nadmorski świat w rytmie szant. Początek godz. 15. Bilety: 25 zł (dzieci / ulgowy), 30 zł (normalny), 20 zł (pufy).
 • Piknik 13. Dzielnicy na placu przed Domem Kultury Westerplatte w Tarnowie. Zabawa rozpocznie się o godz. 15. W programie m.in. strefa gier i zabaw dla całych rodzin, konkursy z nagrodami, poklocki oraz strefa muzyczna. W pierwszej części imprezy nie zabraknie także atrakcji dla dzieci oraz słodkich i wytrawnych przekąsek od Koła Gospodyń Wiejskich „Lejdis”. O godz. 18 rozpocznie się natomiast dwugodzinna potańcówka. Wstęp wolny.
 • Inauguracja Tarnowskiego Tygodnia Seniorów. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 15 od barwnego korowodu, prowadzonego przez Leliwa Jazz Band. Wyruszy on spod Multimedialnego Centrum Artystycznego przy ul. Wałowej 25 i przejdzie przez ul. Piekarską, Rynek oraz ul. Wałową do Amfiteatru Letniego. Tam o godz. 16 zaplanowano wystąpienie prezydenta Tarnowa Romana Ciepieli i symboliczne przekazanie seniorom kluczy do miasta. Pół godziny później rozpocznie się natomiast koncert „Przyjaciele seniorom”, w którym wystąpią: soliści SOLski chór, wokaliści Pałacu Młodzieży oraz zespół „Uwaga na jeże”. Wstęp wolny.
 • Spacer po Grabówce. Zbiórkę zaplanowano o godz. 15.30 przy Bramie Pilzneńskiej, w pobliżu ceglanego mostu nad ośmiometrową fosą okalającą miejskie mury obronne. Uczestnicy spaceru, po minięciu ulicy Szerokiej, Lwowską dotrą do placu Drzewnego. Następnie zachodnią częścią ulicy Klasztornej przejdą na plac Morawskiego i wkroczą na Bernardyńską, aby powrócić na plac Drzewny. Stamtąd wschodnią częścią Klasztornej przejdą na Olejarską i Lwowską, miną rondo Dagnanów i ulicami: Pracy, Kowalską, Małą, Południową oraz Burtniczą dojdą do kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa. Spacer poprowadzi Barbara Poręba, historyczka i mieszkanka Grabówki.
 • XXVII Ogólnopolski Festiwal Komedii Talia. Na dużej scenie Teatru im. L. Solskiego zaprezentowany zostanie spektakl konkursowy “Pijacy” Franciszka Bohomolca (Teatr Bagatela w Krakowie). Pokazy o godz. 17 i 20. Bilety: 80 zł.
 • Międzynarodowy Festiwal Muzyki Odnalezionej. W Sali Lustrzanej w Tarnowie wystąpią: Trio „Felix” (Włochy) - Marilena Gaudio - mezzosopran, Giacomo Piepoli - klarnet, Flavio Peconio - fortepian w programie: Conradin Kreutzer, Johann Wenzel Kalliwoda, Giacomo Puccini, Isabella Colbran, Adolf Schreiner. Początek godz. 18. Wstęp wolny.

A. Cichy / fot. EnoTarnowskie

Które wydarzenie zapowiada się najciekawiej?

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821