Zranił nożem sąsiada i groził, że zabije. Zarzuty i areszt dla 39-letniego recydywisty
access_time 2023-09-22 12:39:00
Do tymczasowego aresztu trafił 39-letni mieszkaniec gminy Gręboszów (pow. dąbrowski), który zranił nożem sąsiada, pobił i groził, że go zabije. Mężczyzna siedział już w więzieniu za podobne przestępstwa, wyszedł ponad rok temu.

Zdarzenie miało miejsce w niedzielę (17 września) około godz. 19. na terenie gminy Gręboszów. Z ustaleń policjantów wynika, że podczas wizyty u sąsiada 39-latek zranił go nożem w udo, pobił go i groził mu pozbawienia życia oraz uszkodzeniem mienia.

- Rannemu mężczyźnie udało się obezwładnić napastnika i wyrzucić z domu. Pokrzywdzony został przetransportowany przez załogę pogotowia ratunkowego do szpitala. Po udzieleniu pomocy medycznej i zaopatrzeniu rany wrócił do miejsca zamieszkania. Policjanci zatrzymali napastnika - mówi asp. Ewelina Fiszbain, rzecznik prasowy dąbrowskiej policji.

39-latek usłyszał zarzuty spowodowania obrażeń ciała, narażenia człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu oraz kierowania gróźb karalnych. Z uwagi na to, że wcześniej był już karany za podobne przestępstwa (w czerwcu 2022 roku wyszedł z zakładu karnego), będzie odpowiadał w warunkach recydywy. W czwartek (21 września), Sąd Rejonowy w Dąbrowie Tarnowskiej przychylił się do wniosku policjantów oraz prokuratora i zastosował wobec 39-latka najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Mężczyźnie grozi do 3 lat więzienia.

A. Cichy / fot. KPP w Dąbrowie Tarnowskiej

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821