Są pieniądze, będzie remont. Wiosną kolejny etap przebudowy ul. Tuchowskiej
access_time 2023-10-10 13:00:00
Wiosną przyszłego roku mają ruszyć długo wyczekiwane prace w ramach trzeciego etapu przebudowy ulicy Tuchowskiej w Tarnowie. Inwestycja pochłonie około 32 mln zł, z czego ponad 10 mln zł stanowić będzie dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Planowany remont obejmie odcinek Tuchowskiej o długości ponad kilometra - od ulicy św. Trójcy do wiaduktu obwodnicy. W planach jest wykonanie infrastruktury podziemnej, budowa jezdni, ścieżki rowerowej, chodników, ciągów pieszo-rowerowych, przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerów, zatoki autobusowej, a także montaż oświetlenia i fakturowej nawierzchni dla osób z dysfunkcjami wzroku.

- Od dawna mamy przygotowaną dokumentację potrzebną do aplikowania o środki niezbędne do realizacji naszych planów. To bardzo kosztowne przedsięwzięcie, którego nie udźwignąłby w całości budżet Tarnowa - podkreśla prezydent Roman Ciepiela.

Zadanie podzielono na dwie części. Koszt przebudowy pierwszego odcinka o długości 520 metrów to ponad 16 milionów złotych. Dofinansowanie wyniesie 7 mln 125 tys. zł, a ponad 9 milionów stanowić będą środki budżetu miasta. Z kolei wartość prac na drugim odcinku o długości 600 metrów oszacowano na 15 mln zł. Dofinansowanie to prawie 3 miliony złotych, natomiast około 12 milionów dołożonych zostanie z budżetu miasta.

Przetarg ma zostać ogłoszony jeszcze w tym miesiącu.

ac / fot. Pixabay

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821