Remont ul. Szkotnik zbliża się do końca. Jak długo potrwają utrudnienia?
access_time 2023-11-02 14:30:00
Zgodnie z harmonogramem, w czwartek 2 listopada, rozpoczął się ostatni etap remontu ul. Szkotnik w Tarnowie. Wykonawca prowadzi prace związane z układaniem asfaltu. Ruch nadal odbywa się jednym pasem, ale kierowcy muszą się liczyć z dodatkowymi utrudnieniami.

Rozbudowa ul. Szkotnik w Tarnowie trwa od lutego br. Planowo miała zakończyć się w październiku, ale wykonawca z uwagi na niekorzystne warunki pogodowe, złożył wniosek o przedłużenie terminu do końca roku. Wszystko wskazuje jednak na to, że remont zakończy się wcześniej, bo jeszcze w listopadzie. Przebudowana została już infrastruktura podziemna i wyznaczono nowy kształt zatoki autobusowej. W czwartek rozpoczęto układanie warstwy ścieralnej nawierzchni. Niebawem powstaną też ścieżka rowerowa, ciąg pieszy i nowe energooszczędne oświetlenie.

Oto harmonogram prac: 2.11 (czwartek) - lewa strona jezdni ulicy Sikorskiego wraz z częścią skrzyżowania z ulicą Mościckiego; 3.11 (piątek) – lewa strona jezdni ulicy Szkotnik wraz z częścią skrzyżowania z ulicą Mościckiego; 6.11 (poniedziałek) – lewa strona jezdni ulicy Sikorskiego wraz z częścią skrzyżowania z ulicą Mościckiego; 7.11 (wtorek) – lewa strona jezdni ulicy Szkotnik wraz z częścią skrzyżowania z ulicą Mościckiego.

Drogowcy podkreślają, że harmonogram może ulec zmianie ze względu na warunki atmosferyczne.

Koszt inwestycji to około 12 mln zł, z czego 4,4 mln zł stanowi dofinansowanie z rezerwy subwencji ogólnej Ministerstwa Infrastruktury. Wykonawcą zadania jest Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe z Dębicy.

ac / fot. archiwum UMT

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821