Kierowca ciężarówki próbował wręczyć policjantom 20 euro łapówki. Teraz ma kłopoty
access_time 2023-11-03 12:32:00
Nawet 10 lat więzienia grozi kierowcy samochodu ciężarowego, który próbował przekupić policjantów z dąbrowskiej drogówki. Mężczyzna przekroczył prędkość i złamał zakaz ruchu dla pojazdów o DMC powyżej 12 ton. W zamian za odstąpienie od czynności służbowych zaproponował im 20 euro.

Kierowca został namierzony przez patrol drogówki 1 listopada około godz. 17 na drodze krajowej nr 73 w ramach akcji „Wszystkich Świętych”. Jak informuje dąbrowska policja, w miejscowości Żelazówka funkcjonariusze zatrzymali do kontroli obcokrajowca kierującego ciężarówką, który przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o 16 km/h. Ponadto złamał zakaz ruchu dla pojazdów o DMC powyżej 12 ton, który obowiązywał w tym dniu od godz. 8 do 22.

40-letni kierowca, chcąc uniknąć odpowiedzialności karnej, zaproponował mundurowym pieniądze. W zamian za odstąpienie od czynności służbowych próbował wręczyć im 20 euro. Reakcja policjantów była zdecydowana. Oznajmili mężczyźnie, że zostaje zatrzymany w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa tzw. korupcji czynnej, a banknot zabezpieczyli jako dowód w sprawie. 

Teraz 40-latka czeka rozprawa przed sądem. Grozi mu kara od roku do nawet 10 lat pozbawienia wolności.

ac / fot. Policja

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821