Łukasz Kiwior toczy nierówną walkę z agresywnym nowotworem. Można mu pomóc - jest zbiórka, będzie piknik charytatywny
access_time 2023-11-06 13:04:00
Auto Moto Klub Tarnowski zaprasza na charytatywny piknik motoryzacyjny na rzecz Łukasza Kiwiora - trenera i wychowawcy kilku pokoleń młodych adeptów kierownicy. 38-latek walczy z bardzo rzadkim i agresywnym nowotworem złośliwym.

38-letni mieszkaniec Radłowa, Łukasz Kiwior, przed laty z sukcesami startował w mistrzostwach kartingowych, a obecnie jest trenerem tego sportu. W kwietniu tego roku wykryto u niego monomorficzny, epiteliotropowy, jelitowy chłoniak T-komórkowy. To bardzo rzadki i agresywny nowotwór złośliwy. Niestety choroba szybko postępuje, a jedyną nadzieją dla 38-latka jest droga terapia lekiem stosowanym za granicą, który nie jest refundowany w Polsce. Jedna ampułka kosztuje 18 tys. zł, co oznacza, że koszt każdego z cykli to ponad 180 tys. zł. Zbiórkę można wesprzeć TUTAJ.

Z kolei już w najbliższą niedzielę, 12 listopada, w godz. 11-15 na terenie Areny Jaskółki odbędzie się charytatywny piknik motoryzacyjny, z którego dochód zostanie przeznaczony na leczenie Łukasza. W programie zaplanowano m.in. prezentacje samochodów rajdowych, wyścigowych, terenowych, historycznych, supercarów oraz gokartów, prezentacje motocykli, motocykli wyczynowych, żużlowych i quadów, licytacje gadżetów oraz przejażdżek wymienionymi pojazdami i prezentację wyposażenia służb mundurowych. Nie zabraknie też strefy gastronomicznej. Organizatorem wydarzenia jest Auto Moto Klub Tarnowski.

ac / fot. siepomaga.pl, archiwum TNP

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821