Pijani szaleli nocą po Tarnowie na elektrycznych hulajnogach. Sprawa trafi do sądu
access_time 2023-11-06 23:55:00
Wnioskami do sądu o ukaranie zakończyła się dla dwóch mężczyzn nocna przejażdżka na elektrycznych hulajnogach po ulicach Tarnowa. Obaj byli pijani.

Zdarzenie miało miejsce w nocy z niedzieli na poniedziałek (5/6 listopada) na ulicy Lwowskiej w Tarnowie. Tarnowscy policjanci podczas patrolowania miasta zwrócili uwagę na mężczyzn jadących wypożyczonymi hulajnogami elektrycznymi. Mieli oni wyraźne problemy z utrzymaniem równowagi, a tor ich jazdy wskazywał, że mogą znajdować się pod wpływem alkoholu. Intuicja ich nie zawiodła.

- Obaj mężczyźni, mieszkańcy powiatu bocheńskiego, wypożyczyli hulajnogi elektryczne w stanie nietrzeźwości. Pierwszy z nich, 34-latek „wydmuchał” 0,78 mg/l, drugi 32-latek trochę mniej bo 0,71 mg/l. Daje to odpowiednio 1,57 promila i 1,43 promila alkoholu w organizmie - przekazał asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji.

Nietrzeźwi zostali przekazani osobie przez nich wskazanej. Obaj odpowiedzą za popełnione wykroczenia przed tarnowskim sądem. Grozi im kara aresztu lub grzywny nie niższej niż 2,5 tys. zł i zakaz prowadzenia pojazdów innych niż mechaniczne.

ac / fot. Policja, zdj. ilustracyjne

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821