W ciągu jednej godziny policjanci zatrzymali aż czterech piratów drogowych
access_time 2023-11-14 14:59:00
W ciągu zaledwie godziny policjanci z grupy Speed odebrali prawa jazdy czterem kierowcom, którzy jechali zbyt szybko w obszarze zabudowanym. Rekordzista miał na liczniku 116 km/h.

Wysokie mandaty nie odstraszają szalejących po ulicach piratów drogowych. Jak informuje tarnowska policja, tylko w niedzielę (12 listopada) przed południem w Otfinowie (gm. Żabno) w ciągu zaledwie godziny funkcjonariusze zatrzymali aż czterech kierowców ze zbyt "ciężką nogą".

- Zabrakło im wyobraźni i pędzili swoimi osobówkami ponad 100 km/h, gdzie prędkość została ograniczona do 50 km/h zgodnie z obowiązującymi przepisami jazdy w obszarze zabudowanym - przekazał asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji.

Rekordzistą okazał się 35-latek z powiatu tarnowskiego, który poruszał się mercedesem z prędkością 116 km/h, przekraczając dozwoloną prędkość o 66 km/h. Kierowca został ukarany mandatem karnym w wysokości 2 tys. zł i 14 punktami karnymi.

Niewiele wolniej jechało dwóch kolejnych kierowców - jeden z powiatu tarnowskiego, a drugi z Ukrainy, którzy przekroczyli prędkość odpowiednio o 52 i 51 km/h. Policjanci na każdego z nich nałożyli mandaty w wysokości 1,5 tys zł i dołożyli po 13 punktów karnych.

Z kolei czwarty kierowca, 34-letni mieszkaniec województwa świętokrzyskiego, musi zapłacić aż 3 tys. zł za to, że w recydywie przekroczył prędkość o 57 km/h - Mężczyzna popełnił takie samo wykroczenie w przeciągu dwóch lat od ostatniego ukarania, w związku z tym został ukarany jako recydywista i nałożono na niego grzywnę w podwójnej wysokości - wyjaśnia rzecznik. Dodatkowo jego konto kierowcy powiększyło się o 13 punktów karnych.

ac / fot. KMP w Tarnowie

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821