W jedną noc włamał się do 10 altan ogrodowych w Mościcach. Niedawno wyszedł z więzienia
access_time 2023-11-15 11:14:00
Tarnowscy policjanci zatrzymali 55-latka, który w ciągu jednej nocy włamał się do 10 altan ogrodowych w Mościcach. To recydywista, który był już karany za podobne przestępstwa.

Do serii przestępstw doszło nocą z 24 na 25 października. Sprawca włamał się do 10 altan w ogródkach działkowych w Mościcach, skąd ukradł elektronarzędzia i narzędzia ogrodnicze o wartości ponad 12 tys. zł, niszcząc przy tym stolarkę drzwiową i okienną. Poszkodowani właściciele domków wycenili swoje straty na łączną kwotę ponad 14 tysięcy złotych.

- Bezpośrednio po zgłoszeniach do pracy ruszyli kryminalni z Mościc. Zebranym materiał dowodowy z miejsca przestępstwa, a także informacje zawarte w zawiadomieniach nie wystarczały na wskazanie sprawcy tych przestępstw. Niekonwencjonalne i żmudne metody śledcze pozwoliły na wytypowanie sprawcy. W niespełna dwa tygodnie został zatrzymany mężczyzna, przy którym odnaleziono część skradzionych przedmiotów, a następnie właściwie poprowadzona praca operacyjna doprowadziła do niemalże całego odzysku skradzionych przedmiotów, które były już przygotowane do dalszej sprzedaży. Odzyskano skradzione mienie o wartości ponad 10 tysięcy złotych - relacjonuje asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji.

Włamywaczem okazał się 55-latek mieszkający na terenie Tarnowa, który niedawno opuścił mury więzienia, gdzie odsiadywał wyrok za podobne przestępstwa. Mężczyzna usłyszał 10 zarzutów usiłowania włamania oraz kradzieży z włamaniem. W związku z tym, że dopuścił się przestępstw w warunkach recydywy, kara zostanie podwyższona. 55-latkowi grozi nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

ac / fot. KMP w Tarnowie

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821