Ruszyła 23. edycja "Szlachetnej Paczki". Można pomóc konkretnej rodzinie z Tarnowa i regionu
access_time 2023-11-20 10:11:00
Wystartowała 23. edycja „Szlachetnej Paczki”. W tym roku akcji przyświeca hasło „Zmieniamy świat na dobre”! W sobotę, 18 listopada, udostępniona została internetowa baza rodzin, które czekają na pomoc. W całej Polsce jest ich kilka tysięcy. Potrzebujących nie brakuje również w Tarnowie i regionie.

"Szlachetna Paczka" to ogólnopolska akcja, organizowana przez Stowarzyszenie Wiosna, którego głównym celem jest materialna i mentalna pomoc rodzinom i osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej. Projekt oparty jest na pracy z darczyńcami i wolontariuszami - to oni pomagają rodzinom w potrzebie. Wolontariusze szukają rodzin i pracują z nimi, a darczyńcy przygotowują dedykowaną pomoc. W ubiegłorocznej edycji programu wsparcie otrzymało blisko 15,5 tys. rodzin, wartość pomocy przekazanej w paczkach wyniosła prawie 59 mln zł, a w pomoc zaangażowało się blisko 600 tys. osób.

W sobotę, 18 listopada, rozpoczęła się  23. edycja "Szlachetniej Paczki". Na stronie internetowej akcji uruchomiona została baza z informacjami o rodzinach, którym można pomagać. Nie brakuje w niej również przejmujących historii z Tarnowa i regionu. Pomóc może każdy. Wystarczy wejść na: www.szlachetnapaczka.pl, wybrać rodzinę i przygotować dla niej świąteczny prezent. 16 i 17 grudnia, w tzw. Weekend Cudów, pomoc trafi do potrzebujących.

- Zmieniamy świat na dobre. Świat jednej rodziny, czasem jednej osoby. Ktoś, kto do tej pory myślał, że jest sam, zaczyna myśleć inaczej o świecie, o ludziach wokół. Już wie, że może poprosić o pomoc. Dostaje ją. Czasem zmienia się całe życie - budowa studni, remont dachu w domu pana Adama, stała praca pani Anny, czasem zmieniają się drobne rzeczy - już nie jest zimno u pana Rafała, a Zuzia ma nową kurtkę - mówi Joanna Sadzik, prezes Stowarzyszenia Wiosna.

Akcja potrwa do 16 grudnia. Informacje, o tym, jak przygotować paczkę lub zgłosić rodzinę potrzebującą pomocy, znajdują się na stronie „Szlachetnej Paczki”.

ac / fot. szlachetnapaczka.pl

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821