Władze Tarnowa chcą podnieść opłaty za parkowanie. Wzrosnąć mają też kary za nieopłacenie biletu
access_time 2023-11-23 11:44:00
W Tarnowie szykuje się podwyżka opłat za miejsca postojowe w strefie. Ceny za parkowanie mają wzrosnąć średnio o około 18-20 proc. Radni miejscy zajmą się projektem uchwały na najbliższej sesji, zaplanowanej na 30 listopada. Jeśli nie będą zgłaszać zastrzeżeń, zmiany weszłyby w życie od lutego przyszłego roku.

Władze miasta kolejny raz przymierzają się do podniesienia opłat za postój w Strefie Płatnego Parkowania. Zgodnie z przygotowanym projektem uchwały, za pierwszą godzinę parkowania kierowcy zapłaciliby 3,90 zł (obecnie 3,30 zł), za drugą 4,60 zł, za trzecią 5,40 zł, a za czwartą i każdą następną 3,90 zł.

Taniej ma być dla mieszkańców posiadających Kartę Miejską Premium lub Standard, dla których opłata za pierwszą godzinę parkowania ma wynieść 3,10 zł. Droższe mają również roczne abonamenty (przykładowo cena rocznego karnetu typu: "M", "I", "K" wzrosłaby z obecnych 50 do 60 zł), a także kary za brak biletu parkingowego: z 60 do 70 zł - jeżeli oplata zostanie wniesiona w terminie do 14 dni oraz z 200 do 250 zł, w przypadku, gdy opłata wniesiona zostanie po tym terminie.

Z wyliczeń urzędników wynika, że dzięki wprowadzonym zmianom do budżetu miasta wpłynęłoby ok. 700 tys. zł w skali roku.

Podczas sesji zaplanowanej na 30 listopada radni zajmą się też projektem uchwały w sprawie wysokości opłat za korzystanie z parkingu Park&Ride przy ul. Do Huty. W planach jest podniesienie stawki za dobę postoju z 5 do 7 zł, natomiast dla posiadaczy Tarnowskiej Karty Miejskiej w wersji Premium - z 2 zł, a 4 zł.

ac / fot. archiwum

Czy radni powinni zgodzić się na podwyżkę opłat parkingowych?

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821