W Zaczarniu strażacy pomogli dźwignąć konia. W akcji cztery zastępy
access_time 2023-11-23 12:53:00
Półtorej godziny trwało podnoszenie schorowanego konia, który upadł i nie był w stanie wstać o własnych siłach. W niecodziennej akcji ratunkowej w Zaczarniu (gm. Lisia Góra) brały udział cztery zastępy straży pożarnej z 20 strażakami.

Zdarzenie miało miejsce w środę (22 listopada) wieczorem na terenie gospodarstwa w Zaczarniu (gm. Lisia Góra). Do dyżurnego PSP w Tarnowie wpłynęło zgłoszenie z prośbą o pomoc w podniesieniu schorowanej klaczy. Ważące ok. 500 kg zwierzę upadło, po czym nie było w stanie podnieść się o własnych siłach i opuścić swojego boksu.  Do akcji zadysponowano cztery zastępy straży pożarnej, w tym samochód ratownictwa technicznego z podnośnikiem HDS.

- Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i ewakuacji klaczy na zewnątrz boksu. Następnie opasano zwierzę dwoma zawiesiami pasowymi i postawiono je na nogi przy użyciu podnośnika HDS. Po około pięciu minutach podtrzymywania klacz była w stanie sama ustać na nogach - informuje mł. bryg. Marcin Opioła, oficer prasowy KM PSP w Tarnowie. 

Zwierzęciem zajął się obecny na miejscu weterynarz. Działania trwały blisko półtorej godziny i uczestniczyło w nich 20 strażaków.

ac / fot. PSP w Tarnowie

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821