Trzy samochody spłonęły przy ul. Giełdowej w Tarnowie. Policja wstępnie wykluczyła podpalenie
access_time 2023-11-24 15:22:00
Trzy samochody spłonęły w wieczornym pożarze na terenie obiektu handlowo-magazynowego przy ul. Giełdowej w Tarnowie. Policja wstępnie wykluczyła podpalenie.

Straż pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze samochodów przy ul. Giełdowej w czwartek, 23 listopada, przed godziną 21. Na miejsce zadysponowano cztery wozy bojowe z JRG1, a także pojazdy gaśnicze z ZSP Azoty Tarnów, OSP Tarnów-Rzędzin i OSP Zgłobice. W związku z tym, że sytuacja została szybko opanowana, trzy ostatnie zostały zawrócone przez dyspozytora. Spaleniu uległy trzy samochody: mercedes, honda i audi, uszkodzona została również ściana magazynu, przy którym stały auta. Policja ustala przyczyny zdarzenia. Biegły z zakresu pożarnictwa wstępnie wykluczył jednak podpalenie.

- Na razie nic nie wskazuje, żeby doszło tam do działania osób trzecich. Najprawdopodobniej jest to albo samozapłon, albo działanie sił przyrody. Najpierw zapalił się środkowy samochód - mercedes, a od niego zajęły się pozostałe dwa auta - mówi asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji.

Straty po pożarze oszacowano na prawie pół miliona złotych.

ac / fot. PSP w Tarnowie

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821