"Najprawdopodobniej samobójstwo". Prokuratura ma wstępne wyniki sekcji zwłok 85-letniego myśliwego z Pogórskiej Woli
access_time 2023-11-28 14:08:00
Znane są wstępne wyniki sekcji zwłok 85-letniego Stanisława K., którego ciało z raną postrzałową znaleziono w poniedziałek, 27 listopada, na terenie posesji w Pogórskiej Woli. Wynika z niej, że mężczyzna sam do siebie strzelił, celując myśliwskiego sztucera prosto w serce.

Wstępne wyniki sekcji zwłok 85-letniego Stanisława K. potwierdziły, że zmarł on w wyniku rany postrzałowej w klatkę piersiową, którą sam sobie zadał.

- Wstępne wyniki sekcji zwłok wskazują, że przyczyną zgonu były obrażenia powstałe od strzału w klatkę piersiową, dokładnie w serce - mówi prok. Mieczysław Sienicki, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Tarnowie. Jak podkreślił, nic nie wskazuje na to, by osoby trzecie przyczyniły się do jego śmierci. Mało prawdopodobny jest też nieszczęśliwy wypadek. Najprawdopodobniej mężczyzna popełnił samobójstwo.

Stanisław K. mieszkał samotnie. Ciało mężczyzny znalazła w poniedziałek przed południem osoba z jego najbliższej rodziny, która doglądała gospodarstwa. Zwłoki leżały w przydomowej wiacie. 85-latek był czynnym myśliwym, miał pozwolenie na broń i działał w jednym z kół łowieckich w regionie.

A. Cichy / fot. archiwum

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821