Odnowiony ośrodek zdrowia w Zakliczynie przekazany Centrum Zdrowia Tuchów
access_time 2023-12-05 10:08:00
Ośrodek zdrowia w Zakliczynie przy ul. Tarnowskiej już po remoncie. Budynek kompleksowo wyremontowano i przebudowano. Teraz usługi medyczne zapewni w nim Centrum Zdrowia Tuchów, z którym gmina Zakliczyn podpisała umowę na dziesięć lat.

W budynku przy ul. Tarnowskiej 2 w Zakliczynie przez wiele lat funkcjonował ośrodek zdrowia. Po tym, jak w 2021 r. wyprowadził się z niego ostatni dzierżawca, samorząd gminy postanowił go wyremontować. Inwestycja realizowana była od grudnia 2022 roku. W ramach modernizacji wykonano m.in. nowe podłogi i ściany, instalację wodociągową, kanalizacyjną, centralnego ogrzewania i elektryczną, wymieniono stolarkę drzwiową wewnętrzną i zewnętrzną, zamontowano klimatyzację, przebudowano klatkę schodową, a także docieplono strych i odnowiono elewację.

Koszt wszystkich robót wyniósł 2,8 mln zł, z czego 85 proc. (prawie 2,4 mln zł) stanowi dotacja z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych „Polski Ład”. Samorząd dołożył ze swojego budżetu 420 tys. zł.

Administratorem obiektu jest teraz Centrum Zdrowia Tuchów, które wygrało przetarg na dzierżawę. Umowa podpisana została na dziesięć lat, a placówka będzie udzielać usług medycznych na rzecz mieszkańców gminy z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej i w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. Przychodnia oferuje opiekę lekarza podstawowej opieki zdrowotnej, pielęgniarki podstawowej opieki zdrowotnej, a także dodatkowych specjalistów (w tym również prywatnych) w takich specjalnościach, jak: kardiologia, okulistyka, laryngologia, ortopedia, dermatologia, alergologia, ginekologia, neurologia, rehabilitacja i stomatologia. Mieszkańcy gminy Zakliczyn mają też mieć możliwość wykonywania szczegółowych badań diagnostycznych i korzystania z leczenia szpitalnego w centrali CZT w Tuchowie.

ac / fot. gmina Zakliczyn

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821