W Tarnowie znów będzie można wymienić zużyte baterie na rośliny. Zimowa odsłona akcji "Klimatyczny Tarnów"
access_time 2023-12-08 12:15:00
W Tarnowie po raz kolejny odbędzie się akcja wymiany zużytych baterii na sadzonki roślin. Wydarzenie zaplanowano na czwartek, 14 grudnia. Do wyboru będzie pięć rodzajów roślin doniczkowych - skrzydłokwiat, sansewieria gwinejska, aloes, bluszcz pospolity, a z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia również cyprysik Lawsona.

Wraca proekologiczna akcja, w ramach której mieszkańcy będą mogli wymienić stare, zużyte baterie na rośliny doniczkowe. Wydarzenie odbędzie się w czwartek, 14 grudnia, na placu przy Multimedialnym Centrum Artystycznym w Tarnowie. W zamian za minimum pięć sztuk zużytych baterii, które później zostaną przekazane Spółdzielni Pracy ARGO-FILM, specjalizującej się w zbiórce, transporcie, utylizacji i odzysku odpadów niebezpiecznych oraz baterii, będzie można otrzymać sadzonkę rośliny doniczkowej oczyszczającej powietrze (do wyboru: skrzydłokwiat, sansewieria gwinejska, aloes i bluszcz pospolity, a z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia również cyprysik Lawsona) oraz bawełnianą torbę na zakupy.

Akcja rozpocznie się o godzinie 13.30 i potrwa do 14.30. Limit to jedna roślinka na osobę.

Organizatorem wydarzenia jest Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Tarnowa. Zadanie realizowane jest w ramach projektu zintegrowanego Life IP EkoMalopolska.

Dodajmy, że będzie to już trzecia odsłona akcji wymiany zużytych baterii na rośliny. Dotychczasowe dwie edycje - wiosenna i jesienna - cieszyły się ogromną popularnością. W kwietniu zebrano blisko 300 kg zużytych baterii, a w październiku prawie 400 kg.

ac / fot. archiwum

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821