Do końca sierpnia wyremontowanych zostanie ponad 18 km najbardziej zniszczonych dróg w powiecie tarnowskim
access_time 2024-02-22 08:44:00
Ponad 18 kilometrów najbardziej zniszczonych dróg w kilkunastu miejscowościach powiatu tarnowskiego doczeka się remontu. Powiat tarnowski otrzymał na ten cel ponad 10 mln. złotych z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. W środę (21 lutego) w siedzibie starostwa powiatowego podpisano umowy z wykonawcami.

Zadanie realizowane jest w ramach projektu pn.: „Modernizacja infrastruktury drogowej na terenie Powiatu Tarnowskiego”.

- W sumie jest 27 odcinków dróg. Ten projekt został podzielony na trzy części. Chcieliśmy to zrobić w takiej formie, aby firma która dany przetarg wygra miała mniej więcej w jednym skupieniu te odcinki. Cześć pierwsza będzie liczyła dziesięć odcinków dróg, cześć druga dziewięć odcinków, a część trzecia osiem odcinków - mówi Jacek Hudyma, wicestarosta tarnowski.

Dziesięć dróg w gminach na północy powiatu (Żabno, Lisia Góra, Radłów, Wierzchosławice) wyremontuje Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe Spółka Akcyjna z Dębicy. Pozostałe wytypowane drogi - na południu, zachodzie i wschodzie powiatu (Skrzyszów, Pleśna, Wojnicz, Zakliczyn, Szerzyny, Tuchów,  Ryglice, Rzepiennik Strzyżewski, gmina Tarnów) zmodernizuje Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe „GODROM” z Gorlic.

Zgodnie z planem, wszystkie remonty mają zakończyć się w drugiej połowie sierpnia br. Koszt inwestycji to 10,8 mln zł, z czego 10,2 mln zł stanowią środki z rządowego Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład, natomiast powiat tarnowski z własnego budżetu dołoży jedynie niewiele ponad 541 tys. zł.

ac / fot. T. Schenk

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821