Maciej Gładysz powołany do reprezentacji Polski na Igrzyska Sportów Motorowych FIA
access_time 2024-04-12 08:05:00
Maciej Gładysz został powołany przez Polski Związek Motorowy do reprezentacji Polski na trzecie Igrzyska Sportów Motorowych FIA Motorsport Games. Odbędą się one w październiku na torze imienia Ricardo Tormo w hiszpańskiej Walencji.

- Jestem bardzo dumny i wdzięczny za powołanie do Reprezentacji Polski na tak wyjątkowe zawody, jak wyścigi Formuły 4 podczas Igrzysk Sportów Motorowych FIA Motorsport Games, które odbędą się w październiku w Walencji - mówi Maciej Gładysz. - Podczas każdego mojego startu reprezentuję nie tylko swój zespół MP Motorsport i moich sponsorów, ale też przede wszystkim Polskę, dlatego start w Igrzyskach Sportów Motorowych to dla mnie wielki zaszczyt. Nie mogę doczekać się rywalizacji w Walencji razem z całą Reprezentacją i startu z Orłem na piersi. Zrobię wszystko, aby jak najlepiej zaprezentować biało-czerwone barwy i dać polskim kibicom jak najwięcej radości. Zanim do tego dojdzie czeka mnie długi i intensywny sezon w mistrzostwach Hiszpanii, którego także nie mogę się doczekać.

Igrzyska Sportów Motorowych FIA Motorsport Games zaplanowano w dniach 23-27 października. Weźmie w nich udział 14 reprezentantów Polski w 10 konkurencjach. 15-letni tarnowianin będzie jedynym Polakiem rywalizującym w wyścigach Formuły 4.

Maciej Gładysz przesiadł się z gokarta do bolidu F4 pod koniec ubiegłego roku. Wywalczył już tytuł drugiego wicemistrza w cyklu Formula Winter Series, triumfując równocześnie w klasyfikacji debiutantów.

ac / fot. FB Maciej Gładysz

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821