Małopolskie Dni Książki „Książka i Róża” w MBP w Tarnowie. Co ciekawego przygotowano dla czytelników?
access_time 2024-04-20 07:00:00
Od soboty 20 kwietnia do środy 24 kwietnia trwa wielkie święto wszystkich czytelników, organizowane przez Województwo Małopolskie wraz z Wojewódzką Biblioteką Publiczną w Krakowie. Małopolskie Dni Książki „Książka i Róża” to spotkania, warsztaty, wykłady i specjalne wydarzenia skierowane do wszystkich miłośników słowa pisanego. W tym czasie również Miejska Biblioteka Publiczna w Tarnowie przygotowała niespodzianki dla swoich czytelników.

Mieszczące się przy ul. Krakowskiej 4, Czytelnia Naukowa i Czytelnia Czasopism, w tych dniach powitają swoich czytelników upominkami w postaci książek, róż i słodkich pralinek. Każdy czytelnik, który od 20 do 24 kwietnia wypożyczy natomiast książkę w filiach nr 1, 5, 8, 9 oraz 12 otrzyma książkowe upominki, różę, zakładkę do książki lub zawieszkę na drzwi.

W filii nr 13 dojdzie do „Kwiatowo-książkowej wymiany”. Każdy kto odwiedzi w tych dniach tę filię i podaruje wydaną po 2020 roku książkę w dobrym stanie, otrzyma w zamian kwiatową zakładkę wykonaną na szydełku. Akcja potrwa do wyczerpania zapasów.

Nie zabraknie również okolicznościowych loterii - filie nr 17 i 18 - w których wygrać będzie można książki lub upominki, bookcrossingu (wymiana książek, gier planszowych i zabawek), warsztatów tworzenia własnych książeczek, facebookowego konkursu o tematyce regionalnej oraz ruchowych, literackich, muzycznych i plastyczno-manualnych gier i zabaw z dawnych lat.

Podczas akcji uhonorowani zostaną także najaktywniejsi czytelnicy Wypożyczalni dla Dorosłych, którzy w ubiegłym roku wypożyczyli i przeczytali największą liczbę książek.

We wtorek 23 kwietnia odbędą się autorskie spotkania - oddzielnie dla dzieci i dorosłych - z obchodzącym w tym roku jubileusz 25-lecia działalności artystycznej, Hubertem Klimko-Dobrzanieckim, pisarzem, poetą i tłumaczem. O godz. 10 spotka się on z młodymi czytelnikami w Dziale dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Staszica 6. O godz. 17 rozpocznie się natomiast jego spotkanie w Czytelni Czasopism MBP przy ul. Krakowskiej 4. Wstęp wolny.

fot. Pixabay

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821