21-letni diler narkotyków z Żabna zatrzymany. Policjanci znaleźli przy nim spore ilości mefedronu
access_time 2024-05-13 13:45:00
Nawet 10 lat za posiadanie sporej ilości narkotyków może spędzić w więzieniu 21-latek zatrzymany przez policjantów z Żabna. Młody mężczyzna handlował niezwykle groźnym i uzależniającym mefedronem.

Jak informuje policja zatrzymanie dilera było możliwe dzięki pracy operacyjnej funkcjonariuszy z komisariatu w Żabnie. W połowie kwietnia zatrzymali oni samochód osobowy, w którym znajdowało się trzech mieszkańców powiatu tarnowskiego w wieku 19, 21 i 23 lat.

- Podczas kontroli osobistej policjanci odnaleźli przy 21-latku spore ilości substancji psychoaktywnej w postaci białych kryształków. Dokładniejsza analiza wykazała, że to mefedron - mówi asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy KMP w Tarnowie.

Mało tego, na dalszym etapie postępowania, funkcjonariusze udowodnili mu dystrybuowanie narkotyków. 21-latek usłyszał zarzut posiadania znacznych ilości środków odurzających oraz ich rozprowadzanie. Prokurator zastosował wobec niego środki wolnościowe w postaci dozoru policji i zakazu opuszczania kraju. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

A. Cichy / fot. Policja

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821