Maciej Gładysz wyróżniony jako Młody Promotor Polski
access_time 2024-05-28 14:28:00
Maciej Gładysz otrzymał wyróżnienie w II edycji Konkursu „Młody Promotor Polski” (działalność sportowa) organizowanego z inicjatywy małżonki prezydenta RP.

W poniedziałek 27 maja w Pałacu Prezydenckim odbyła się uroczysta gala finałowa II edycji konkursu „Młody Promotor Polski” organizowanego z inicjatywy małżonki prezydenta RP. Wyróżnienie z rąk Pierwszej Damy Agaty Kornhauser-Dudy odebrał Maciej Gładysz.

16-letni tarnowianin to obecnie jeden z ośmiu najlepszych zawodników kartingowych na świecie. Jego talent w połączeniu z ciężką pracą zaowocowały zdobyciem mistrzowskich tytułów w kraju i za granicą. W 2021 roku jako pierwszy Polak w historii wygrał prestiżowe FIA Karting Academy Trophy. Z gokarta do bolidu F4 przesiadł się pod koniec ubiegłego roku. Po pierwszej rundzie hiszpańskiej Formuły 4 zajmuje 4. miejsce w klasyfikacji generalnej i 3. pozycję w klasyfikacji debiutantów.

Celem konkursu „Młody Promotor Polski” jest uhonorowanie młodych Polaków, którzy dzięki szczególnym dokonaniom w działalności naukowej, kulturalnej i sportowej, a także aktywnej postawie i zaangażowaniu społecznemu, przyczyniają się do umacniania pozytywnego wizerunku naszego kraju oraz popularyzowania wiedzy o Polsce poza jej granicami. Partnerem projektu jest Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego.

Warto dodać, że wśród finalistów tegorocznej edycji konkursu znalazł się jeszcze jeden Małopoloanin. Nagrodą Specjalną uhonorowany został Antoni Wiercioch - jedyny sportowiec w kategorii ZD (Zespół Downa), zdobywca tytułów mistrza świata zarówno w dyscyplinie zimowej (narciarstwo alpejskie), jak i letniej (lekkoatletyka).

ac / fot. KPRP

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821