Sezon na złote meleksy rozpocznie się wcześniej. Elektryki wyjadą na ulice Tarnowa w Boże Ciało
access_time 2024-05-29 08:43:00
Złote meleksy wożące turystów po Tarnowie pojawią się na ulicach wcześniej niż zapowiadano, bowiem nie pod koniec czerwca, a już w najbliższy czwartek (30 maja). Wycieczki będą darmowe a o ciekawych miejscach i nieoczywistych atrakcjach będzie opowiadał audioprzewodnik.

W Boże Ciało rozpocznie się zwiedzanie Tarnowa złotym enomeleksem. To prawie miesiąc wcześniej, niż w roku ubiegłym. W czwartek (30 maja) oraz w sobotę (1 czerwca) pojazdy wyruszą o godz. 16. Z kolei w piątek (31 maja) oraz w każdą sobotę i niedzielę czerwca elektryki kursować będą o godzinie 10.30 i 12. Dodatkowo, z myślą o dzieciach o godzinie 11.45 będą organizowane krótkie przejażdżki po starówce. Start spod Tarnowskiego Centrum Informacji (Rynek 7).

Przejażdżki są bezpłatne i nie obowiązują na nie zapisy. Każdy kurs trwa ok. 75 minut (w zależności od warunków na drodze). Liczba miejsc na każdy kurs to 12 osób. Osoby niepełnoletnie muszą być w towarzystwie dorosłych.

W najbliższym czasie pojawią się również szczegółowe informacje na temat kursów do winnic, które będą realizowane w wakacje.

Kursy złotego enomeleksa są możliwe dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Sportu i Turystyki, jakie otrzymała Tarnowska Organizacja Turystyczna w ramach promocji Polskiej Marki Turystycznej ENOTarnowskie w ramach projektu „enoTARNOWSKIE dla smakoszy! - prowadzenie szlaku kulinarnego, budowa oferty i jego promocja w 2024 roku”. Parterem akcji jest Tarnowskie Centrum Informacji.

ac / fot. TCI

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821