Zmiany kadrowe w policji. Tarnów i Limanowa zamieniły się komendantami
access_time 2024-06-03 13:51:00
Z Komendą Miejską Policji w Tarnowie po ponad siedmiu latach żegna się jej szef insp. Mariusz Dymura. Jego miejsce zajął mł. insp. Marcin Sak, dotychczasowy komendant policji w Limanowej.

Komendant wojewódzki policji w Krakowie w dniu 31 maja odwołał insp. Mariusza Dymurę z funkcji komendanta miejskiego policji w Tarnowie a z dniem 1 czerwca przeniósł go na stanowisko komendanta powiatowego policji w Limanowej. Również 31 maja odwołany został mł. inspektor Marcin Sak, który do tej pory kierował placówką w Limanowej. Od 1 czerwca stoi on na czele tarnowskiej policji.

Uroczyste przekazanie obowiązków miało miejsce w sali kinowej Centrum Sztuki Mościce, w poniedziałek 3 maja. Wzięli w nim udział zastępca komendanta wojewódzkiego policji w Krakowie mł. insp. Paweł Krauz, policjanci tarnowskiego garnizonu policji, prezydent Tarnowa Jakub Kwaśny i zaproszeni goście.

Komendant Sak wstąpił w szeregi policji w 1996 roku, jako policjant Komendy Powiatowej Policji w Bochni. Jest absolwentem Akademii Pedagogicznej w Krakowie oraz Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Od 2017 roku zajmuje stanowiska kierownicze w małopolskiej policji - był zastępcą komendanta miejskiego policji w Tarnowie, a następnie komendanta powiatowego policji w Limanowej.

ac / fot. KMP w Tarnowie

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821