Groźny wypadek podczas wyprzedzania. Lądował śmigłowiec LPR
access_time 2024-06-24 13:00:00
W ciężkim stanie trafił do szpitala młody motocyklista, który na drodze wojewódzkiej w Siemiechowie (gmina Gromnik) wyprzedzał kolumnę samochodów osobowych. 22-latek z impetem wjechał w skodę, która skręcała w lewo na posesję.

Do wypadku doszło w sobotę (22 czerwca) po godz. 18  na drodze wojewódzkiej w Siemiechowie. Z ustaleń policji wynika, że 22-letni motocyklista, jadąc w kierunku Gromnika wyprzedzał ciąg samochodów osobowych.

- Pierwszy z nich, czerwona skoda, był kierowany przez 26-latkę z powiatu tarnowskiego. Gdy dojechała ona do posesji, zasygnalizowała zamiar wykonania manewru skrętu w lewo. W tym miejscu droga wojewódzka 977 prowadzi po lekkim łuku, a znaki na drodze wskazują linię podwójną ciągłą. Kilka pojazdów jadących za nią zatrzymało się, by kierowca wykonał zamierzony manewr, niestety w tym momencie kolumnę pojazdów zaczął wyprzedzać motocyklista. Nie zdążył on wyprzedzić wszystkich samochodów i uderzył w tylne drzwi skody - relacjonuje asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji.

Motocyklista w ciężkim stanie został przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala w Krakowie. Lekko ranna 26-latka trafiła do szpitala w Tarnowie.

Na czas trwania akcji służb ratunkowych droga wojewódzka była całkowicie zablokowana. Utrudnienia trwały do godziny 21. Okoliczności wypadku wyjaśnia tarnowska policja.

ac / fot. KMP w Tarnowie

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821