Zarząd powiatu tarnowskiego otrzymał wotum zaufania i absolutorium
access_time 2024-06-26 11:21:00
Radni powiatu tarnowskiego udzielili we wtorek (25 czerwca) zarządowi powiatu wotum zaufania oraz jednogłośne absolutorium za ubiegły rok. Sesja odbyła się w Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej. Przypomnijmy, że po wiosennych wyborach samorządowych władzę w powiecie nadal sprawuje Prawo i Sprawiedliwość.

Dochody powiatu tarnowskiego w 2023 roku wyniosły 228 mln zł, a wydatki 225 mln zł. Budżet zamknął się nadwyżką w wysokości przeszło 3 mln zł. Na inwestycje wydano rekordową kwotę prawie 24 mln zł. W większości były to pozyskane środki zewnętrzne, głównie z programów rządowych.

Sesję poprzedziło wręczenie Brązowego Krzyża Zasługi Monice Treli, założycielce i opiekunce szkolnego Klubu Honorowych Krwiodawców działającego przy Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. I.J. Paderewskiego w Ciężkowicach, która została odznaczona za zasługi dla honorowego krwiodawstwa oraz upowszechniania idei czerwonokrzyskiej. Odznaczenie w imieniu prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy wręczyła I wicewojewoda małopolska Elżbieta Achinger.

ac / fot. P. Topolski, starostwo powiatowe

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821