23-letni motocyklista bez powodu uciekał przed policyjnym radiowozem. Grozi mu do 5 lat więzienia
access_time 2024-06-26 12:59:00
Tarnowscy policjanci ścigali radiowozem motocyklistę, który uciekał ulicami i drogami szutrowymi Woli Rzędzińskiej. Po kilku kilometrach 23-latek przewrócił się i został zatrzymany. Młody tarnowianin był trzeźwy i posiadał prawo jazdy. Nie potrafił wyjaśnić, dlaczego nie zatrzymał się do kontroli.

25 czerwca po godzinie 16 patrol tarnowskiej drogówki kontrolował prędkość kierowców poruszających się drogą wojewódzką w Woli Rzędzińskiej. W pewnym momencie mundurowi postanowili sprawdzić kierującego sportowym motocyklem. Ten jednak zignorował polecenie do zatrzymania się, gwałtownie przyspieszył i odjechał.

- Policjanci podjęli pościg za motocyklistą, który uciekając wybierał drogi asfaltowe i szutrowe. Po kilku kilometrach przewrócił motocykl i zakończył ucieczkę. Nie potrafił wytłumaczyć, czym spowodowane było jego zachowanie. Wylegitymowany to 23-latek z Tarnowa, trzeźwy, posiadający kategorię prawa jazdy na motocykl - informuje asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy KMP w Tarnowie.

Policja wszczęła postępowanie z art 178b Kodeksu karnego. Świadome niezatrzymanie się do kontroli i ucieczka przed policją jest przestępstwem. Jeżeli kierowca dopuści się takiego czynu podlega karze od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo funkcjonariusze zatrzymali 23-latkowi prawo jazdy - za brawurowe i niebezpieczne kierowanie motocyklem, a także dowód rejestracyjny - za niewłaściwy montaż tablicy rejestracyjnej.

A. Cichy / fot. KMP w Tarnowie

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821