Pierwszy czarny punkt w regionie tarnowskim na policyjnej mapie wakacyjnych wypadków drogowych
access_time 2024-06-26 14:33:00
Jak co roku w wakacje, Komenda Główna Policji uruchomiła specjalną interaktywną mapę wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym. Od wtorku (25 czerwca) w regionie tarnowskim jest już na niej pierwszy czarny punkt.

Mapa wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym została uruchomiona w dniu rozpoczęcia wakacji i codziennie jest aktualizowana. Policja co 24 godziny nanosi na nią miejsca, w których doszło do śmiertelnego wypadku. Wszystko po to, by zwrócić uwagę na skalę tragedii, do jakich dochodzi na polskich drogach. Do tej pory znalazło się na niej 21 punktów symbolizujących śmiertelne zdarzenia na drogach.

"Należy mieć na uwadze, że za każdym punktem zaznaczonym na tej mapie, kryje się ludzka tragedia. Każde, nawet z pozoru błahe zignorowanie przepisów, brawura, zlekceważenie senności czy zmęczenia mogą być przyczyną tragedii na drodze" - czytamy w komunikacie policji.

Pierwsza ofiara śmiertelna w powiecie tarnowskim to 48-letni rowerzysta, który z niewyjaśnionych przyczyn przewrócił się na jezdnię i uderzył głową o asfalt. Zdarzenie miało miejsce we wtorek (25 czerwca) po południu w okolicach kościoła w Biadolinach Radłowskich (gm. Wojnicz). Mimo szybkiej reakcji świadków i wysiłku ratowników, nie udało się przywrócić mu funkcji życiowych. Ciało mężczyzny zostało zabezpieczone do sekcji zwłok.

Mapę można śledzić tutaj.

A. Cichy / fot. Capuccino.eu

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821