Jakub Kwaśny odsłonił karty i przedstawił swoich zastępców
access_time 2024-06-27 10:44:00
Maciej Włodek i Agnieszka Kawa zostali zastępcami prezydenta Tarnowa. Decyzję w tej sprawie Jakub Kwaśny podał do publicznej wiadomości w czwartek, 27 czerwca.

Prezydent Tarnowa Jakub Kwaśny, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami ogłosił swoich zastępców. Pierwszym wiceprezydentem został Maciej Włodek - radny Rady Miejskiej wybrany z list KWW Jakuba Kwaśnego - Nasze Miasto Tarnów (w wiosennych wyborach otrzymał 334 głosy). Ma wykształcenie prawnicze, aktualnie doktoryzuje się w zakresie prawa energetycznego i gospodarczego. Do jego zadań będą należeć sprawy infrastrukturalne, gospodarcze i planistyczne. Zastąpi na stanowisku Tadeusza Kwiatkowskiego.

Drugą zastępczynią pozostanie Agnieszka Kawa. Absolwentka pedagogiki kulturalno-oświatowej, wieloletnia menedżerka kultury, była szefowa Centrum Sztuki Mościce, stanowisko wiceprezydenta piastuje od roku 2020, gdy prezydentem był Roman Ciepiela. Do jej zadań będą należeć sprawy edukacji, sportu i kultury.

W obecnej kadencji prezydent Tarnowa może mieć tylko dwóch zastępców (wcześniejsza struktura zakładała trzech). To efekt spadającej liczby ludności w mieście. Liczba mieszkańców ujęta w Centralnym Rejestrze Wyborców spadła poniżej 100 tysięcy.

W Urzędzie Miasta Tarnowa twa reorganizacja, która ma poprawić jakość funkcjonowania najważniejszych sektorów. Nowa struktura zostanie zaprezentowana do końca sierpnia br.

ac / fot. UMT

Jak oceniasz decyzję prezydenta o powołaniu Macieja Włodka i Agnieszki Kawy na stanowiska wiceprezydentów?

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821