Akademia Tarnowska uruchomi rekrutację na kierunek lekarski
access_time 2024-06-27 11:20:00
Akademia Tarnowska ma zostać ujęta w rozporządzeniu resortu zdrowia ws. limitów przyjęć na studia na kierunku lekarskim - tak wynika ze wspólnego oświadczenia ministrów nauki i zdrowia, opublikowano 26 czerwca przez MNiSW na portalu X. To oznacza, że uczelnia będzie mogła uruchomić rekrutację na medycynę od najbliższego roku akademickiego 2024/2025.

„Zgodnie z ustaleniem Ministra Nauki Dariusza Wieczorka z Ministrą Zdrowia Izabelą Leszczyną Akademia Tarnowska i Politechnika Bydgoska, które zamierzają rozpocząć kształcenie na kierunku lekarskim w roku akademickim 2024/2025 mają zostać ujęte w rozporządzeniu MZ w sprawie limitów przyjęć na studia na kierunku lekarskim” - czytamy we wspólnym oświadczeniu ministrów.

Rekrutacja na kierunek lekarski ma rozpocząć się niezwłocznie po publikacji rozporządzenia MZ, co - według zapowiedzi ministra nauki i szkolnictwa wyższego Dariusza Wieczorka - powinno nastąpić jeszcze w tym tygodniu. - Jeśli tak się stanie, rekrutacja na kierunek lekarski zostanie uruchomiona najprawdopodobniej w poniedziałek. Będziemy o tym informować - mówi rektor Akademii Tarnowskiej, dr hab. Małgorzata Kołpa, prof. AT.

Akademia Tarnowska przewidziała w nowym roku akademickim 60 miejsc na kierunku lekarskim. Kształcenie będzie trwać 12 semestrów i zakończy się zdobyciem tytułu zawodowego lekarza. Większość zajęć odbywać się będzie na kampusie uczelni, a zajęcia kliniczne w szpitalach w Tarnowie, regionie tarnowskim oraz Krakowie. Studenci będą też korzystać z prosektorium w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Jednocześnie jeszcze w tym roku ma się rozpocząć budowa nowego budynku do kształcenia m.in. przyszłych lekarzy. Inwestycja powstanie na terenie kampusu AT od strony al. M.B. Fatimskiej. Koszt zadania to ok. 60 mln zł.

ac / fot. archiwum

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821