Jakie kierunki studiów są najchętniej wybierane przez maturzystów z Krakowa?
access_time 2024-07-03 12:10:00
Co roku absolwenci szkoły średniej stają przed wyborem dalszej ścieżki edukacji. Wielu maturzystów z Krakowa chce pozostać w swoim rodzinnym mieście, by kontynuować tutaj naukę. Stolica Małopolski jest atrakcyjnym miejscem dla młodych ludzi poszukujących nie tylko solidnego wykształcenia, ale także inspirującego środowiska do rozwoju osobistego i zawodowego. Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie to jedna ze szkół wyższych, cieszących się niesłabnącą popularnością. Sprawdź, które kierunki są obecnie chętnie wybierane przez studentów.

Kierunki trafiające w aktualne trendy rynku pracy

Globalizacja i dynamiczny rozwój cyfryzacji sprawiają, że kierunek Marketing i Komunikacja Rynkowa zyskuje popularność. Współczesne firmy potrzebują profesjonalistów, którzy zajmują się e-marketingiem, marketingiem terytorialnym, reklamą i public relations, czy budowaniem relacji z nabywcami – zdobycie tego typu specjalności oferuje UEK. Uczelnia sprzyja networkingowi i rozwijaniu zainteresowań. Adepci wyposażani są w solidną wiedzę z danej dziedziny. Duży nacisk kładziony jest również na praktyczne umiejętności, zdobywane podczas rozmaitych projektów i warsztatów. Chętne osoby mogą uczestniczyć w dodatkowych zajęciach i aktywnościach (jakie zapewnia np. Koło Naukowe KolMark 2.0), a podczas licznych eventów i konferencji poznawać ludzi ze świata nauki i biznesu.

Klasyczne wybory: Ekonomia i Finanse

Wśród szerokiej oferty programowej UEK znaleźć można także kierunki, takie jak Ekonomia oraz Finanse i Rachunkowość. Wymienione obszary edukacyjne od lat cieszą się niezmienną popularnością. Związane jest to z możliwościami zawodowymi, jakie zyskują osoby, które ukończyły te studia. Zdobywają one pracę w rozmaitych firmach i instytucjach zarówno w sektorze publicznym, jak i prywatnym – w Polsce oraz za granicą.

UEK odznacza się renomą i bogatą tradycją w zakresie nauk ekonomicznych. Ceniona kadra, wysoki poziom nauczania oraz programy wymiany międzynarodowej przyciągają ambitnych młodych ludzi. Absolwenci wspomnianych kierunków są przygotowani do analizy skomplikowanych procesów finansowych, a program nauczania dostosowany jest do zmian zachodzących na rynku globalnym.

Perspektywy pracy w administracji

Gospodarka i Administracja Publiczna cieszy się uznaniem nie tylko studentów, ale także pracodawców oferujących zatrudnienie osobom, które ukończyły ten kierunek. Co ważne, już w czasie edukacji istnieje możliwość odbywania płatnych staży. Programy współpracy z lokalnymi i międzynarodowymi organizacjami pozwalają na realne zastosowanie zdobytej wiedzy i umiejętności w praktyce. Dzięki temu wielu absolwentów zajmuje wysokie stanowiska w administracji publicznej, firmach prywatnych czy organizacjach międzynarodowych.

Droga do kariery prawniczej

Wśród ścieżek edukacyjnych, które są chętnie wybierane przez młodych ludzi, niesłabnącą popularnością odznacza się Prawo. Studia prawnicze to doskonały wybór dla krakowskich maturzystów, chcących zdobyć prestiżowe wykształcenie i dbać o swój rozwój w dynamicznym środowisku akademickim. Dzięki temu mogą budować swoją karierę zawodową w centrum Małopolski, która potrzebuje specjalistów z tej dziedziny. Kładzenie nacisku na prawo gospodarcze i podatkowe, a także możliwość zdobywania kompetencji językowych w zakresie Legal English i Business English, sprawiają, że absolwenci tego kierunku zaspokajają popyt społeczno-gospodarczy rynku pracy zarówno w kraju, jak i za granicą.

Warto nadmienić, że kierunki na UEK-u mają pozytywną opinię Polskiej Komisji Akredytacyjnej, a m.in. Ekonomia oraz Gospodarka i Administracja Publiczna otrzymały ocenę wyróżniającą. Osoby, które ukończyły Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, nie mają problemu ze znalezieniem zatrudnienia. Wielu z nich już w trakcie edukacji rozpoczyna pracę, zdobywając cenne doświadczenie zawodowe.

pl / fot. elements.envato.com

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821