60-latek zabił psa łopatą. Grozi mu do 5 lat więzienia
access_time 2024-07-05 11:03:00
Pięć lat pozbawienia wolności grozi 60-letniemu mieszkańcowi Brzeska, który jest podejrzany o zabicie własnego psa szpadlem. Truchło zwierzęcia zakopał na terenie swojej posesji.

Zawiadomienie o zabiciu psa na terenie jednej z posesji w Brzesku, policjanci otrzymali w połowie czerwca.

- Funkcjonariusze, którzy podejmowali interwencję na terenie wskazanej posesji, ujawnili miejsce świeżo kopanej ziemi. To tam znaleźli okaleczone truchło psa rasy mieszanej. Jak ustalili policjanci, związek ze śmiercią psa miał jego właściciel. 60-letni mężczyzna poprzez kilkukrotne uderzenie go łopatą doprowadził do jego śmierci, a następnie jego truchło zakopał w ziemi za domem - relacjonuje asp. sztab. Ewelina Buda, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Brzesku.

Na miejscu pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza, która przeprowadziła oględziny i zabezpieczyła ślady. 60-latek usłyszał zarzut z ustawy o ochronie zwierząt, tj. zabicia psa ze szczególnym okrucieństwem. Podejrzany przyznał się i złożył wyjaśnienia. Pod koniec czerwca prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia. Mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia.

ac / fot. KPP w Brzesku

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821