25-latek zatrzymany po pościgu. Był pijany i nie miał prawa jazdy
access_time 2024-07-08 13:34:00
Policjanci z komisariatu w Żabnie zatrzymali po pościgu 25-latka, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Mężczyzna był pijany i nie miał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Zdarzenie miało miejsce w niedzielę, 7 lipca około godz. 22 w miejscowości Ilkowice w gminie Żabno. Przy ul. Rudno policjanci Komisariatu w Żabnie postanowili zatrzymać do kontroli kierowcę volkswagena. Ten jednak na widok mundurowych przyśpieszył i - mimo wyraźnych sygnałów świetlnych i dźwiękowych - zaczął uciekać. Funkcjonariusze ruszyli za nim w pościg, jednocześnie informując o sytuacji dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie, który zadysponował do pomocy policjantów wydziału ruchu drogowego oraz Komisariatu Policji Tarnów Zachód.

- Kierujący uciekał ulicami miejscowości Bobrowniki Wielkie, Biała, a także przez Tarnów, gdzie przy ul. Klikowskiej został zatrzymany. Jak się okazało, kierującym volkswagena był 25-letni mieszkaniec Żabna, który po przebadaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu uzyskał wynik 0,48 mg/l, co daje w przeliczeniu około 1 promila alkoholu w organizmie. Ponadto, kierujący nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi - przekazał mł. asp. Kamil Wójcik z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie.

25-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie, natomiast samochód, którym się poruszał trafił na policyjny parking. Mężczyźnie grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

ac / fot. Policja

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821