Nowy komendant policji w Tarnowie po miesiącu stracił stanowisko
access_time 2024-07-09 11:55:00
Komendant wojewódzki policji w Krakowie odwołał mł. insp. Marcina Saka z funkcji komendanta miejskiego policji w Tarnowie. Sak został wybrany na to stanowisko zaledwie miesiąc temu.

Mł. inspektor Marcin Sak, który miesiąc temu objął pieczę nad mundurowymi z Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie, stracił posadę. 7 lipca komendant wojewódzki policji w Krakowie nieoczekiwanie odwołał go z pełnionej funkcji. Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie nie ujawnia powodów tej decyzji.

- Komendant wojewódzki policji w Krakowie ma prawo do kształtowania polityki kadrowej, do zmiany komendantów, zastępców, naczelników. Jest przełożonym w sprawach osobowych, jest to więc jego decyzja i nie musi informować dlaczego podjął taką decyzję. Najprawdopodobniej wziął teraz komendanta Saka w dyspozycję. Kiedy gdzieś będzie jakieś odpowiednie stanowisko, to na pewno zostanie mu one powierzone - mówi podinsp. Katarzyna Cisło, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. - Komendant wojewódzki jest na tym stanowisku od kilku miesięcy. Myślę, że tak sobie układa pracę z podwładnymi - z komendantami, naczelnikami - jaką ma wizję - dodaje.

Mł. inspektor Marcin Sak kierował strukturami policji w Tarnowie od 1 czerwca. Zastąpił na tym stanowisku insp. Mariusza Dymurę, który został przeniesiony do Komendy Powiatowej Policji w Limanowej - placówki, w której wcześniej komendantem był nie kto inny, jak mł. ins. Sak.

Od poniedziałku, 8 lipca pełniącym obowiązki szefa miejskiego policji w Tarnowie jest Mł. insp. Witold Ślęzak, dotychczasowy zastępca komendanta. Służbę rozpoczął w 1991 roku i od początku związany jest z pionem prewencji tarnowskiej policji. Pracę zaczynał od stanowisk liniowych. W 2007 roku objął stanowisko naczelnika sekcji, a następnie Wydziału Prewencji, w 2012 roku mianowany został na stanowisko naczelnika Wydziału Sztab Policji KMP w Tarnowie. Stanowisko zastępcy komendanta miejskiego policji w Tarnowie zajmował od listopada 2015 roku.

A. Cichy / fot. KMP w Tarnowie

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821